Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaGENELKartal'da Evrensel gazetesi okurlarından, Evrensel ile dayanışma şenliğine çağrı

Kartal’da Evrensel gazetesi okurlarından, Evrensel ile dayanışma şenliğine çağrı

Kartal’da Evrensel gazetesi okurlarından, Evrensel ile dayanışma şenliğine çağrı

Kartal’da Evrensel gazetesi okurları; “Evrensel seninle güçlü, şimdi dayanışma zamanı!” diyerek 11 Aralık 2022 Pazar günü 15.00-19.00 saatleri arasında İstanbul Küçükçekmece’deki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde buluşacak. Şenliğe sen de katıl, bu dayanışmaya güç ver çağrısı yaptı.

Eylül 2019’da alınan resmi ilan ve reklam durdurma kararı sebebiyle  Evrensel gazetesine 3 yıldır ilan verilmiyor. Basın İlan Kurumunun verdiği son kararla, bu hak tümüyle iptal edilmiş oldu. Gerekçelerden biri ise okurlarının bayiden birden fazla gazete alması, gazeteyle dayanışması.

Evrensel okurları Bankalar Caddesinde açtıkları stantta Evrensel gazetesi satarken, şenliğe çağrı yaptı. Okurlar;  “Biz; Evrensel ’in yaşaması, basının özgür olması, halkın gerçeklere özgürce ulaşmasının yanındayız! Her türlü baskı ve susturma girişimi karşısında ‘susturulamayacağımızı’ bir kere daha ilan etmek; bunu en güçlü, en kalabalık biçimde ifade etmek istiyoruz. ‘Şimdi Evrensel ile dayanışma zamanı’ diyerek sizleri bu şenliğe çağırıyoruz.”

Kartal’da Evrensel Şenlik Davetiyeleri Temin Noktaları:

Hasat Sanat Atölyesi

Kartal Sahaf

DİSK Emekli Sen Sendikası

Kuramsal Kitap

11 Aralık 2022 Pazar günü 15.00-19.00 saatleri arasında İstanbul Küçükçekmece’deki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde yapılacak olan şenlik için Kartal’da Araçlar kalkacak.

Şenlik Programı:

Müzik ve dans… Ve kitap fuarı, sergiler,  eğlence…

Oyuncu Kerem Fırtına ve dans sanatçısı Zeynep Bafralı’nın sunuculuğunu yapacağı şenlikte Zeynep Bakşi Karatağ, Mercan Selçuk Dans Topluluğu’ndan dansçılar, Apolas Lermi, Kezzo, Ruhi Su Dostlar Korosu, Mengene, Mehmet Atlı, Mahmut Çınar ve Haluk Tolga İlhan sahnede olacak. Aynı zamanda Yaykoop’a üye yayınevlerinin açacağı kitap stantlarında yazar ve şairler kitaplarını imzalayacak. Konserlerin yanı sıra İranlı ressam Termeh Yaghoubi’nin resimleri, “27 Yıl 27 Evrensel” ve Sefer Selvi karikatürlerinden oluşan sergiler de yer alacak.

 

 

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş