Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaPOLİTİKAKartal'da Ortak 1 Mayıs Çağrısı

Kartal’da Ortak 1 Mayıs Çağrısı

EMEP, SOL Parti, TKP ve TKH Kartal örgütleri İstanbul Kartal’da ortak 1 Mayıs çalışması sürdürerek basın açıklamasıyla 1 Mayıs çağrısı yapı.

EMEP, SOL Parti, TKP ve TKH Kartal Ankara Caddesi üzerinde açtıkları standa toplu olarak bildiri dağıtarak Kartal 1 Mayıs buluşmasına ve 1 Mayıs mitingine çağrı yaptı. 2 saatlik bildiri dağıtımının ardından basın açıklaması gerçekleştirdiler.

EMEP, SOL Parti, TKP ve TKH Kartal Meydanı’nda yaptıkları basın açıklamasında:”Zamlara, hayat pahalılığına, yoksulluğa, baskıya, adaletsizliğe, eşitsizliğe ve gericiliğe karşı onurlu bir ayağa kalkış için 1 Mayıs’ta meydanları doldurma zamanıdır.”

4 Parti adına hazırlanan ortak açıklamayı Ata Esen okudu. Esen “1 Mayıs, İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma günü yaklaşırken, ülkemizde yaşanan ekonomik kriz hız kesmeden sürüyor ve emekçilerin üzerine çöküyor. Açlık, işsizlik, yoksulluk iliklerimize kadar hissediliyor. Hayat pahalılığı tüm yaşam alanlarımızı cehenneme çeviriyor. Ekonomik krizle artan aşırı enflasyonun bedeli, temel ihtiyaçlara yapılan zamlar ve vergiler yoluyla emekçilere ödetilmek isteniyor. Bu günlere gelmemizin gerçek sorumlusu, 20 yıllık AKP iktidarı ve onu yaratan sermaye düzenidir” dedi.

Esen; “AKP-MHP iktidarından hesap sormak, patronların sömrüsünü kırmak, çevremize, doğamıza sahip çıkmak için, kadınların özgürleşmesi, gençlerin geleceğini kazanması ve insanca bir yaşam için bütün Kartal halkını 1 Mayıs’ta Maltepe sahil alanına davet ediyoruz! Şimdi zamlara, hayat pahalılığına, yoksulluğa, baskıya, adaletsizliğe, eşitsizliğe ve gericiliğe karşı onurlu bir ayağa kalkış için 1 Mayıs’ta meydanları doldurma zamanıdır” diyerek basın açıklamasını bitirdi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı