Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANATAynur Haşhaş Kardeşlik ve Barış İçin Söyledi

Aynur Haşhaş Kardeşlik ve Barış İçin Söyledi

Kartal Belediyesi’nin Kardeşlik Günü Konserinde Sanatçılar Kardeşlik ve Barış İçin Söylediler.

Dünya Kardeşlik Haftası’nda Aynur Haşhaş, Vedat Gündoğdu ve Taner Özdemir Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde türküleri kardeşlik ve barış için söylediler.

Kartal Belediyesi 28 Nisan- 04 Mayıs Dünya Kardeşlik Haftası dolayısıyla düzenlenen konserde hem şarkılarda hem de konuşmalarda kardeşlik ve barış vurgusu öne çıktı.  Aynur Haşhaş, Vedat Gündoğdu ve Taner Özdemir’in sahne aldığı konsere Kartallılar sürekli eşlik ederek duygulara ortak oldular.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen konserde sürprizlerde vardı. Kartal Belediye Meclisi eski üyesi Taner Özdemir sahnesine Meclis Üyesi Umut Daştan’ı türkü söylemeye çağırdı. Daştan “Bildiğim tek bir türkü var” diyerek okuduğu türkü dinleyiciler tarafından alkışlarla karşılandı.

Bir diğer sürpriz ise Aynur Haşhaş’ın Kartal Belediyesi personeli şair İsmail Biçer’den istediği şiirdi. Sunuculuk yapan şair Biçer Aynur Haşhaş’ın sahnesinden Nazım Hikmet’in “Bu Memleket Bizim” şiiri ile kardeşlik gününe katkı yaptı.

Kardeşlik Günü konserine; Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen; Kartal Belediyesi Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, Meclis Üyeleri; Aysel Yücel, Umut Daştan ve Mukadder Gürcan, Başkan Danışmanı Düzgün Çapar, Kartal Gümüşhaneliler Eğitim ve Kültür Yardımlaşma Derneği yöneticileri Başkan Vekili Şefik Garip, Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Paydaş, Başkan Yardımcısı Turhan Işık, Başkan Yardımcısı Çiçek Keleş, Genel Sekreter Tasin Çelik ve çok sayıda birim müdürü ve vatandaşlar katıldı.

Türküler, Kardeşlik İçin Seslendirildi

Gecede sevilen sanatçılar; Vedat Gündoğdu, Taner Özdemir ve Aynur Haşhaş sahne aldı. Barış ve kardeşlik mesajlarının verildiği, geniş bir repertuvarın sahneye taşındığı konser boyunca dinleyiciler, sanatçıların seslendirdiği türkülere hep bir ağızdan doyasıya eşlik etti.

Etkinliğin sonunda, Meclis Üyesi Aysel Yücel, Vedat Gündoğdu’ya, Meclis Üyeleri Umut Daştan ve Mukadder Gürcan Taner Özdemir’e, Meclis Başkanvekili Özlem Bulut ise Aynur Haşhaş’a günün anısına çiçek takdim etti.

“Anadolu Rengârenk Çiçeklerden Bir Demettir”

Kartal Belediyesi Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, gecede yaptığı konuşmada; “Anadolu rengârenk çiçeklerden bir demettir. O güzel çiçeklerin arasında otların büyümesine izin vermemeliyiz. Tüm sanatçılarımıza ve bizleri yalnız bırakmayan komşularımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dünya Kardeşlik Haftası’nda gerçekleşen konseri dinleyiciler Aynur Haşhaş’ın halayına halayla eşlik ederek bitirdiler.

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş