Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana SayfaKÜLTÜR SANAT“KE Çocuk” Aramızda

“KE Çocuk” Aramızda

“KE Çocuk” Aramızda

Kartal Belediyesi tarafından iki aylık periyotlar halinde çıkarılacak olan “KE Çocuk”, çocuk edebiyatında nitelikli bir ses olmanın tüm özelliklerini ilk sayısında ortaya koyuyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak insanlardır.” sözünün anlam ve derinliğinden yola çıktıklarını ifade eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Başlarken” başlıklı sunum yazısında, derginin içeriğine dair çocuklara içtenlikli bilgiler sunuyor.

“İki ayda bir çıkacak olan “KE Çocuk”, eğlendirirken düşündürecek, düşündürürken eğlendirecek, çocukların okuma alışkanlığının gelişmesine; edebiyatın ve sanatın penceresinden katkı sunacak. KE Çocuk hem çocukların hem de ailelerin ve öğretmenlerin de dergisi olacak.

Çok değerli yazarlar tarafından hazırlanan “KE Çocuk”, dergide ürünleri çıkacak olan yazarları, çocuklarla buluşturarak güzel sohbetler etmelerini de sağlayacak. Derginin yazarları arasına çocukları da dâhil eden dergide çocuklar, ayrıca kendileri için hazırlanan dergide; şiirlerini, hikâyelerini, yazılarını ve yapmış oldukları resimleri de yayımlayabilecek.

“KE Çocuk”, çocukların beğeneceği, ellerinden bırakmayacağı, okuma alışkanlıklarına renk katacakları bir dergi olacak.

İlk sayısında “Kedi” temasıyla dikkat çeken “KE Çocuk” Gülten Dayıoğlu, Gökhan Akçiçek, Özlem Açar, Utku Haser, Çiğdem Sezer, Ramazan Teknikel, Defne Ela Eryorgun, Nuran Turan, Şeniz Baş, Funda Bahçeci, Mirjen Aşil Oral, Turgut Yüksel, Demet Ekmekçioğlu, Ayşe Yazar, Melih Yıldız, Koray Avcı Çakman, Aslı Pınar Zorba Yıldız’ın yazı, şiir, öykü; Mekin Gani Pehlivan’ın hazırladığı “Bulmaca Sayfası”, Deniz Avcıer’ın hazırladığı “Boyama Sayfası” ve “Kitap Önerileri” sayfasından oluşuyor.

Derginin “Nasıl Karikatür Çizilir” ve “Haydi çocuklar, Van Gogh’un ‘Öğle Molası’ adlı tablosunun öyküsünü yazalım. Öykünüzü bekliyoruz!” sayfaları ise, çocukların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları açısından oldukça dikkat çekici ve önemli.

İlk sayının görselleri ise Hakan Sümer ve Özlem Açar’a ait.

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı