Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaGÜNCELKARTAL'DA PANKARTLARI KİM KESİP YIRTIYOR

KARTAL’DA PANKARTLARI KİM KESİP YIRTIYOR

Muammer ÇELEBİ Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Kamuoyuna yaptığı açıklamada “Kartal’ın değişik noktalarına asılan bine yakın afişimizin gece yarısı kimliği belirsiz kişiler tarafından kesilerek parçalandığını gördük.”dedi. 

“Bildiğiniz üzere, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerle ilgili yürüttüğümüz seçim kampanyamız yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu çerçevede 1 Nisan sabahı Kartal’da baharın devam etmesi, bugüne kadar yapılan hizmetlerin artarak sürdürülmesi, Kartallı komşularımızın huzuru, mutluluğu ve güven içerisinde bir yaşam sürmesi için Belediye Başkan Adayımız Sayın Gökhan Yüksel ile birlikte sabah 06:30’dan gece 01:30-02:00’a kadar çalışmalar sürdürüyoruz. 
Seçim çalışmalarımız kapsamında, adayımızı, vaatlerimizi, Kartal için ortaya koyduğumuz hedeflerimizi çeşitli mecralar aracılığıyla sizlerle paylaşıyoruz. Bu mecralardan bir tanesi de bez afiş ve pankart çalışmalarımızdır. Emek, maliyet ve yoğun gayret gerektiren bu çalışma ile parti emekçilerimiz tarafından Kartal’ın değişik noktalarına asılan bine yakın afişimizin gece yarısı kimliği belirsiz kişiler tarafından kesilerek parçalandığını gördük. 
Daha önce de yaşadığımız aynı durumla ilgili emniyet ve kaymakamlık birimlerine; gerekli kamera kayıtlarını, bu kişilerin kullandığı araçlara ait plaka bilgilerini ve ilgili fotoğrafları sunarak şikayette bulunmuştuk. Ancak bu olaylarla ilgili hiçbir önlem alınmadı. 
Afişleri kesilen partilere baktığımızda; CHP ve Saadet Partisi’ni görüyoruz. AKP ve MHP afişleri ise sapasağlam duruyor. Yıl olmuş 2019, hala afiş kesen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Biz istiyoruz ki seçim süreci karşılıklı nezaket ve sevgi içerisinde devam etsin. Ancak bu tür nahoş hareketler bu nezaket sürecine zarar verir. 
Buradan ilgili kamu kurumlarını ve siyasi partilerin yöneticilerini, teşkilatlarına çağrı yapmaları konusunda uyarıyorum. Kamunun ilgili kurumları gerekli önlemleri almazsa, bu kişiler kendilerinde bu gücü bulmaya devam ederse önümüzdeki günlerde riskli bir sürece giriyoruz demektir.” 
Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Muammer ÇELEBİCumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı

Saadet Partisi Adayı Fehim Hava’nın pankartaları da aynı saldırıya uğradı. Saadet Partisi Gençlik Teşkilatı olaya tepkilerini “Pankartlarımızı Kesenleri Kınıyoruz” pankartları asarak ortaya koydu.

Fehim Hava sosyal medyada yaptığı paylaşımda “Pankartlarımıza yapılan çirkin saldırının ardından teşkilatımızın haklı tepkisi. Gece geç saatlere kadar kınama pankartlarimizi asan mahalle teşkilâtlarımıza ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş