Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartallı Minikler Yürüyerek Sağlıklı Yaşam Mesajı Verdi

Kartallı Minikler Yürüyerek Sağlıklı Yaşam Mesajı Verdi

Dünya Yürüyüş Günü dolaysıyla Kartal’da düzenlenen etkinliklerde Kartallı minikler, 10 bin adım yürüyerek sağlık yaşam mesajı verdi.

Kartal Belediyesi ve Kartal İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile Kartal sahilinde “3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği” düzenlendi. Etkinliğe Kartal Yavuz Selim Ortaokulu öğrenciler katıldı.  Etkinlik kapsamında öğrencilere Kartal İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından boy kilo dengesi ölçümleri yapıldı.

Etkinliğe katılan çocuklara yapılan ölçümlerin ardından ise minik öğrenciler çocukluk çağı obezitesi ile ilgili farkındalık oluşturmak için sağlıklı yaşam yürüyüşüne katılarak Kartal sahili boyunca 10 bin adım yürüdü. Öğrenciler yürüyüş sırasında ellerinde “Her gün 10 bin adım”, “Sevdiklerimizle sağlığa yürüyoruz” ve “Şişmanlık kaderiniz değil” yazılı dövizler taşıdı.

Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam çağrısında bulunmak ve obezite konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Kartallı minikler tarafından gerçekleştirilen yürüyüşe tanık olan vatandaşlar da sık sık alkışlarıyla çocuklara destek oldu.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş