Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaKÖŞE YAZARLARIKARTALLILAR BU SEÇİMDE DENİZ ULAŞIM HAKKINI DA KAZANACAK

KARTALLILAR BU SEÇİMDE DENİZ ULAŞIM HAKKINI DA KAZANACAK

Kartal İDO İskelesi “Tadilat nedeniyle hizmet veremiyoruz”, “Pendik terminalimizi kullanabilirsiniz” denilerek kapatıldı. Vatandaşlar İDO’nun bu açıklamasına inanarak “tadilatın” bitmesini beklediler. Ancak bir süre sonra bu alanda tadilat olmadığını ve esas olarak Kartallı vatandaşların deniz ulaşım hakkının gaspedildiğini ve önünün otoparka çevrildiğini gördüler.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının gaspı ile birlikte vatandaşlar gaspedilmiş tüm hakları yeniden anımsar hale geldi. Kartallı
vatandaşlar; ‘Ekrem İmamoğlu’nun kazanması, başta deniz ulaşımı olmak üzere diğer haklarının da kazanımı olacaktır’ diyorlar.
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel seçim döneminde projelerini açıkladığında; Deniz ulaşımını yeniden başlatacaklarını açıklamıştı. Ancak Kartallılar bilir ki, deniz ulaşımı Büyükşehir Belediyesi tasarrufundadır ve bunun gerçekleşmesi Kartal’ı yok saymayan bir anlayışın kazanmasına bağlıdır.
Kartallılar on yıllardır Büyükşehir Belediyesi tarafından yok sayılmaktadır. Bırakın hizmet almayı deniz ulaşımında olduğu gibi hakları elinden alındı ve Pendik’e aktarıldı. Ekrem İmamaoğlu ile Binali Yıldırm’ın televizyon programında Binali Yıldırım istihdam ile ilgili iki proje açıkladı. Projelerin içeriklerinden bağımsız olarak bu iki projenin Pendik ve Tuzla ilçelerinde yapılacağını söyledi. Bu örek bile bugüne kadar olan tutumun devam ettiğini; Binali Yıldırım kazanması durumunda, Kartal’ın Büyükşehir tarafından yok sayılmaya devam edileceğini göstermektedir.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı