Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANAT“KE” Yılın Son Sayısında Ayla Kutlu ve Ali Teoman’ı Ağırladı

“KE” Yılın Son Sayısında Ayla Kutlu ve Ali Teoman’ı Ağırladı

Kartal Belediyesi tarafından 2 aylık periyotlar halinde yayımlanan edebiyat, kültür, sanat dergisi “KE”, yılın son sayısı olan 24. sayısını, Türk edebiyatının önemli kalemlerinden Ayla Kutlu ve Ali Teoman’a ayırdı.

“Kadın ve insan gerçeğinin aynası” olarak adlandırılan Türk edebiyatının güçlü sesi Ayla Kutlu üzerine yazan isimler arasında; Pelin Buzluk, Neslihan Hazırlar, Hidayet Karakuş, Abdullah Ezik, Saniye Kısakürek, Aybüke Bilgili, Emine Geçkil, Esra Zeynep Özdil ve Sevde Küçük bulunuyor. Nurdane Özdemir Sağkan’ın, Ayla Kutlu ile yazarlığı ve eserleri üzene gerçekleştirdiği söyleşi ise oldukça dikkat çekici.

23 Mart 2011’de (49 yaşında) hayata veda eden Türk edebiyatının özgün yazarı Ali Teoman, ise derginin “Ek Dosya” konuğu.

“KE”nin Ali Teoman imzaları; Yavuz Türk, Turhan Yıldırım, Vildan Külahlı Tanış ve Gökhan Yılmaz’dan oluşuyor.

Derginin dosya dışı çalışmalarında ise Oya Uysal, Burak Tokcan, İsmail Biçer, Serkan Türk, Asuman Gül Biçen, Fırat Caner, Ahmet Cengil, Neşe Koçak, Zekeriya Şimşek, Kadir Aydemir, Ahmet Karacan, Nihan Feyza Lezgioğlu, Hakan R. Temiz, Dilek Değerli, Kadir İncesu, Rabia Çelik Çadırcı, Turgut Akaslan, Melih Yıldız, Selma Hangül, Özge Sönmez, Atilla Er, Bahri Ömeroğlu, Ayşe Nilay Özkan, Fırat Baytak ve Gamze Güller’e ait ürünler yer alıyor.

Her sayıda olduğu gibi bu sayıda da, “Kitaplar Arasında” adını taşıyan sayfa, okurları yeni çıkan eserlere yolculuk yapmaya davet ediyor.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş