Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAKılıçdaroğlu 'Haydi meydana' deyip ilk mitingin Mersin'de yapılacağını açıkladı

Kılıçdaroğlu ‘Haydi meydana’ deyip ilk mitingin Mersin’de yapılacağını açıkladı

Fotoğraf: Yüksel FIRAT (arşiv)

Kılıçdaroğlu ‘Haydi meydana’ deyip ilk mitingin Mersin’de yapılacağını açıkladı.

 

CHP, 4 Aralık’ta ‘erken seçim’ mitingleri başlatıyor. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben “Seni ve şürekanı seçime zorlamak için, seçim yaptırmak için elimden ne geliyorsa yapacağım” dedi. İlk Mitingin Mersin’de olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Haydi meydana” çağrısı yaptı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında yaşanan ekonomik kriz üzerine “Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi” dedi.


“Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. Türk Lirası serbest düşüşe geçti. Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulamaları başladı. Esnafımız satacak mal bulamıyor.
Şahıs ve şürekâsı açık ve net söylüyorlar: ‘Ülkeyi o kadar fakirleştireceğiz ki, yurt dışından gelenler çok ucuza insanımızın emeğini sömürebilecek.’ Ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir. Satacak bir şey kalmayınca, fakirliğimizi satmaya karar verdiler.
Ey Şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, ‘Haydi Meydana’ diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı