Perşembe, Nisan 25, 2024
Ana SayfaGÜNCELKöymen: Katılımcı Bir Yerel Yönetim Sürecine Geçişi Amaçlıyoruz

Köymen: Katılımcı Bir Yerel Yönetim Sürecine Geçişi Amaçlıyoruz

CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Esin Köymen, Rize Merkez Mahalleleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıda Rizeliler ile bir araya geldi. Köymen, “Katılımcı Bir Yerel Yönetim Sürecine Geçişi Amaçlıyoruz” dedi.

İsmail Saymaz ve Sami Kumbasar’ın da katıldığı toplantıda konuşan Köymen, “Mimarlar Odası Başkanlığı yaparken yerel yönetimlere, hükümete ve bakanlıklara yazdığımız raporlarda daha yaşanabilir bir kent için neler yapılması gerektiğini dile getirdiğimiz bir dönemden sonra, elimizi taşın altına koyarak Maltepe’yi daha ileri taşımak için toplumcu bir belediyecilik anlayışıyla yola çıktık. Kamusal politikaları ve kamuculuğu savunarak, mevcut sistemin dayatmacı ve baskıcı etkilerine karşı demokratik ve şeffaf, katılımcı bir yerel yönetim sürecine geçişi amaçlıyoruz. Bunun da en önemli dinamiklerinden biri mahalle meclisleri. Mahalle meclisleri ile yerelin, taleplerini ve ihtiyaçlarını yerel yönetime ulaştırması kolaylaşırken, bu ihtiyaçların çözüme kavuşturulması da aynı nebzede hızlanacaktır” dedi.

Esin Köymen ayrıca “Rize Merkez Mahalleleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kahvaltısı’nda bizi ağırlayıp, coşkulu enerjileri ile motive eden hemşerilerimize ve bu güzel buluşmaya katılımlarıyla değer katan Sami Kumbasar ve İsmail Saymaz’a da teşekkür ediyorum” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı