Çarşamba, Haziran 29, 2022
Ana SayfaKÜLTÜR SANAT“Küçük Mikrop Zuzu ve Bilge Mikrop”

“Küçük Mikrop Zuzu ve Bilge Mikrop”

  “Küçük Mikrop Zuzu ve Bilge Mikrop” masal kitabı çocuk okuyucularla buluştu.

 
Gürkan Kap’ın “Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti” adlı kitapla anne babaların çocuklarına verecekleri mahremiyet eğitimini kolaylaştırmak ve çocuklara bir oyun içinde bu eğitimin verilmesi için hazırladığı birinci kitabının ardından şimdi ikinci kitabı   “Küçük Mikrop Zuzu ve Bilge Mikrop” masal kitabı çocuk okuyucularla buluştu.
Gürkan Kap, “Küçük Mikrop Zuzu ve Bilge Mikrop” adlı kitapla çocukların;

  • “Pandemi (salgın) sürecini tanımasını,
  • Kendini ve çevresini salgın hastalıklardan korumasını
  • Sağlık sistemini ve sağlık çalışanlarını tanımasını,
  • Aşıdan korkmamasını,
  • Sağlıklı beslenmesini,
  • Doğayı korumanın önemini anlamasını sağlamaktadır” demektedir.

Gürkan Kap gazetemize bilgilendirme mektubu gönderdi.  Gürkan Kap, “Çocuklarımız Okusun” kitap kampanyası kapsamında Çocuk Eğitim Akademisi tarafından  “Küçük Mikrop Zuzu ve Bilge Mikrop” masal kitabının hazırlandığını belirtmektedir.

Kap kitabın, Bilinçli Aile Mutlu Çocuk Derneği ve İstanbul Üniversitesi Çocuk Koruma, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından desteklenen, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile basıldığını bildirmektedir.
Proje komisyonu adına Bilinçli Aile Mutlu Çocuk Derneği Başkanı Gürkan Kap, “Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteği ile “Çocuklarımız Okusun” kampanyası kapsamında 8350 adet olarak birinci baskı yapılmıştır. Amacımız maddi ve manevi dezavantajlı 5-9 yaş çocuklara kitabımızı ulaştırmaktır.
Kurumunuzdan talebimiz tarafınıza gönderilecek kitapların aşağıdaki sıralama ile dezavantajlı çocuklara dağılımının gerçekleştirilmesidir. Elimizdeki kitap miktarı oluşacak talepler doğrultusunda iş birliği yaptığımız kurumlar paylaşılacaktır. Dağılımdaki önceliğimiz,

  • Sevgi Evleri,
  • Mülteci Çocuklar(Arapça Baskı),
  • Birleştirilmiş Köy Okullarında Okuyan Çocuklar,
  • İlçe Okulları(Okul kütüphanesi için uygun miktarda),

Ayrıca “Çocuklarımız Okusun” kitap kampanyası kapsamında ikinci basım için destek vererek daha fazla çocuğa kitap ulaştırmamızda yanımızda olabilirsiniz. Yapacağınız destek ile basılacak kitaplar çocuklarımıza ulaşacaktır. Konu ile ilgili geri bildirimde bulunmanızı rica ederiz” dedi.
Kitapla ilgili iletişim:
0(542) 205 37 80 gurkankp@gmail.com  www.cocuklarimizokusun.com

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar