Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaKARTALKurumsallaşan ve Faaliyetlerini Anlatabilen Kartal Kent Konseyi, Genel Kurulu Topladı

Kurumsallaşan ve Faaliyetlerini Anlatabilen Kartal Kent Konseyi, Genel Kurulu Topladı

Kurumsallaşan ve Faaliyetlerini Anlatabilen Kartal Kent Konseyi, Genel Kurulu Topladı

Kartal/ Yüksel Fırat

30 Nisan 2022 tarihinde seçimli genel kurulunu yapan Kartal Kent Konseyi bugün Genel Kurulu toplayarak 30 Nisan 2022 tarihinden bu yana sürdürülen çalışmalara ilişkin Genel Kurul’a bilgi verdi.

Bir önceki sürecin izlerini silerek kendi oluşum sürecini hızla tamamlayarak kurumsallaşan Kartal kent Konseyi artık faaliyetlerini anlatan bir kuruma dönüştü.

Kartal Kent Konseyi Başkanı Türkan Kurtulmaz Öztürk’ün başkanlığında Kent Konseyi üyesi kurumların katılımıyla yapıldı. Genel Kurul’da Kent Konseyi üyesi kurumlara sürdürülen çalışmalara ve hedeflere ilişkin sunum gerçekleştirildi.

Kartal Kent Konseyi gerçekleştirdiği genel kurulun yanı sıra Kartal Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile Kartal Kent Konseyi Kadın Meclisi seçimlerini gerçekleştirdi.

Kartal Belediye Başkanı Yardımcıları Adem Uçar, İmam Aydın, Kartal Belediyesi Meclisi Başkan Vekili Özle Bulut, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Arzu Öğüt Şimşek, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Ak Parti Kartal Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Karaismailoğlu, Ak Parti Kadın Kolları Çiçek Köseoğlu, Ak Parti Gençlik Kolları Burak Bocut, İyi Parti yöneticileri, muhtarlar kurum temsilcileri katıldı.

Kartal Kent Konseyi Başkanı Türkan Kurtulmaz Öztürk bir kez daha kent konseyinin güçlendirilmesi çağrısı yaparak; “Kartal Kent Konseyi Başkanı Türkan Kurtulmaz Öztürk Genel Kurula seslenerek “Kent Konseyine destek olun, dayanışma içinde olalım. Birlikte çözüm üretelim. Kartal’ın sorunlarını birlikte çözelim.”

Kartal Kent Konseyi Genel Sekreteri Engin İnan Kartal Kent Konseyi çalışmalarını iki başlık altında toplayarak sundu.

Engin İnan 30 Nisan 2022 tarihinde yapılan Genel Kurul’un kararı olarak geçen ‘Kartal’da Belediye tarafından yapılmak üzere hizmetin uzman hekimlerce verileceği ücretsiz bir tıp merkezinin açılması ve emekliler için bir sosyal tesisin açılması olarak onaylanarak kabul edilen karlara ilişkin açıklama yaptı.

Engin İnan “Tıp Merkezinin açılması kararının Kartal Belediye Başkanlığına sunulduğunu ve adım adım ilerlemeye devam ediliyor.” dedi. Yaşlı ve Emekliler Sosyal Tesisi projesinin de belediye sunulduğunu ilgili müdürlükler, iştirakler ve diğer kurumlar tarafından iletişim içerisinde çalışmalar sürüyor.” dedi.

Engin İnan devamında 25 komisyondan aktif hale gelen 19 komisyonun çalışmalarını genel kurula sundu.

Kartal Kent Konseyi Genel Sekreteri Engin İnan Kurumsal Gelişim Projesi olarak da Kartal Kent Konseyi’nin kurumsal işlevsel yapasını oluşturma çalışmalarını anlattı.

Engin İnan devamında 25 komisyondan aktif hale gelen 19 komisyonun çalışmalarını genel kurula sundu. Bu çalışmaları şu başlıklar altında topladı:

OKULLAR İÇİN İÇME SUYU PROJESİ

ÖĞRENCİLER İÇİN BESLENME DESTEĞİ

KENT BOSTANLARI

MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE

PED4ALL AB PROJESİ

ULAŞIM PROJELERİ

SANAT SOKAĞI GELİŞTİRME

GEÇMİŞTEN BUGÜNE KARTAL

DEPREM VE AFET BİLGİLENDİRME

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME

ÇALIŞTAYLAR

KENT HAKKI PROJELERİ (Kartal Tren İstasyonu, YHT Kartal İstasyonu, Deniz Ulaşım Hatları, Kent Ormanı)

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş