Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaGÜNCELMaltepe Ardahanlılar Derneği Cumhuriyet Bayramı Etkinliği Yaptı

Maltepe Ardahanlılar Derneği Cumhuriyet Bayramı Etkinliği Yaptı

Maltepe Ardahanlılar Derneği Cumhuriyet Bayramı Etkinliği Yaptı

Maltepe Ardahanlılar Derneği ve Maltepe Kent Konseyi birlikte gelenekselleşen Cumhuriyet Bayramı etkinliği gerçekleştirdi.

Kamu, siyaset, sanat, STK’lar, dernekler, muhtarlıklar, basın, Ardahan, Kars, Iğdır, Maltepe ve Türkiye’nin her köşesinden etkinliğe katılım oldu.

Gecenin protokol konuşmalarını Maltepe Ardahanlılar Derneği Başkanı Yaşar Geler, Maltepe Kent Konseyi Başkanı Eray Aydın, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Eroğlu gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından Maltepe ADD Şubesi Folklör Ekibi Zeybek, Yöresel Kafkas ekibi Kafkas gösterisi ve Yöresel sanatçı Uğur Akçay muhteşem bir müzik ziyafeti verdi.

Gecenin anısına, Maltepe Ardahanlılar Derneği’nin 5. kuruluş ve Cumhuriyetin 99. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir de pasta kesildi. Pasta kesimine tüm salon Hoş gelişler ve İzmir Marşları ile eşlik etti.

Yöresel sanatçılar Ressam Çiğdem Yıldız ve Kaligrafi ustası Nurhayat Aygün geceye katılarak tablolarını bağışladılar.

SMA TİP 1 hastası Kaan Efe’ye Nefes Ol

Ressam Çiğdem Yıldız iki tablosunu ve Gazeteci Yazar Yaşar Geler kitaplarını Ardahanlı olan SMA TİP 1 hastası olan Kaan Efe’ye Nefes Ol bebeğe bağışladı. Satışlardan elde edilen gelir Kaan Efe Şanal bebeğe gönderilecektir.

Katılımcılardan Ankara’dan geceye katılan AKI-DER KADIN MECLİSİ BAŞKANI Canan Avşar Uzun ve yönetimi bir tablo alarak, Çıldır Akkiraz Köyü Derneği Başkanı Soner Akçay da bir tablo alarak KAAN EFE BEBEĞE bağışta bulundular. Ayrıca salonda konulan bağış kumbaralarına da katılımcılardan bağış desteği istendi.

Yaklaşık iki saat süren kutlamalardan sonra kısa birer konuşma yapan Maltepe Kent Konseyi Başkanı Eray Aydın ve Maltepe Ardahanlılar Derneği Başkanı Yaşar Geler katılımcılara teşekkür ettiler.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı