Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaGÜNCELMaltepe Belediyesi’nin kadınlara yönelik tekne turları başladı

Maltepe Belediyesi’nin kadınlara yönelik tekne turları başladı

Maltepe Belediyesi’nin Maltepeli kadınlar için düzenlediği tekne turları başladı. Gezinin ilk gününde Esenkent, Cevizli ve Bağlarbaşı Mahallesi’nde ikamet eden kadınlar konuk edildi.

Mahalle muhtarlıkları önünden hareket eden araçlar ile alınan kadınlar, Maltepe Adalar Lojistik İskelesi’ndeki tekneyle deniz yolculuğu yaptı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç gezi öncesi kadınlar ile bir araya geldi. Esenkent Mahallesi’nin kentsel dönüşüm sorununun çözülerek kat artışlarının verildiğini anımsatan Kılıç, “Nurettin Baransel Kışlası’nın olduğu yere İstanbul’un en büyük fuar merkezini yapacağız. 25 bin kişi iş bulacak. Bu proje tamamlandığı zaman sadece Maltepe’ye değil Anadolu yakasındaki bütün ilçeler şaha kalkacak.” dedi. 2013 yılında Maltepe’ye geldiğini ifade eden Kılıç “Bu evladınıza sahip çıktınız. Belediye Başkanı yaptınız. Maltepe’nin dört temel sorunu vardı. Birincisi kentsel dönüşüm sorunuydu. Kentsel dönüşüm planlarını oy birliğiyle kabul ettirdik. İkincisi Maltepe meydanındaki trafik sorunuydu. Altgeçide kazma vuruldu. Trafik yer altına iniyor. Yer üstünde de yaklaşık 25 bin metrekarelik kullanım alanı ve meydanı ortaya çıkacak. Hafif raylı tramvay sistemini Kadıköy’e uzatıyoruz. Belediye Başkanlığına seçilirsem üçüncü dönemde sizi tramvayla tanıştırmış olacağım.” diye konuştu.

‘KADINLAR BAŞIMIZIN TACIDIR’

Bursa’nın Büyükorhan ilçesine bağlı köylerden olan Karaağız Mahallesi Muhtarlığı ve Karaağız Yardımlaşma Derneği’nin, kadın ve erkeklerin bir arada eğlenmesini yasaklayan karara imza atmasına tepki gösteren Kılıç, “Bursa’da düğüne, cenazeye, asker uğurlamaya gelen kadınlarla erkekleri ayırırken kadınlara sordun mu? Temel eğitim annede başlıyor. Siz çocuklarınızı ayırmadan eğitirseniz erkek milletinin de büyüdükten sonra her gün Türkiye’de bir kadının canına kast etmesini önlemiş olursunuz.  Anadolu’da asırlardır kurulan Türk devletlerinde, beyliklerde kadın hükümdarlar vardı. Nasıl oluyor da beş bin yıl önce kadın hükümdarlar varken 2000’li yıllarda eline bıçağı, tabancayı alan kadını çekip vuruyor. Kimsede ses çıkarmıyor. Bunun sebebi, sorumlusu hepimiziz. Hepimize özellikle annelere büyük sorumluluk düşüyor. Kız çocuklarınızı mutlaka okutunuz.” dedi.

Daha sonra kadınlar, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirinden ayıran İstanbul Boğazı’nda eşsiz bir gezintiye çıktı. Gezide katılımcılara çeşitli ikramlar sunuldu. Eğlencenin de yer aldığı geziyle kadınlar keyifli bir gün geçirdi. Tayfun-İlknur ikilisi sahne alarak halk müziğinden pop müziğine uzanan repertuvarda eserler seslendirdi. İkiliye klavyede Devrim Şencan eşlik etti.

12 Temmuz’a dek ücretsiz düzenlenecek geziye katılmak için 444 17 06 numaralı telefondan dâhili 3577-3578-3579-3581’den kayıt yapılabilir.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş