Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMANŞETMaltepe Yeniden Ali Kılıç

Maltepe Yeniden Ali Kılıç

Maltepe’de 157 bin 149 oy alan Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç, yüzde 52.8 ile yeniden başkan seçildi. Oy kullanan seçmenin yarısından fazlasının desteğini alan Kılıç, en yakın rakibine 29 bin 474 oy fark attı.

309 bin 348 seçmenin oy kullandığı ve oy kullanma oranının yüzde 83.31’e ulaştığı Maltepe’de Kılıç, 157 bin 149 seçmenin desteğini aldı. En yakın rakibi olan Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi adayı Ahmet Baykan ise 127 bin 675 oy da kalarak yüzde 42.94 oy oranıyla ikinci oldu.

Seçimi kazanan Ali Kılıç ise tüm Maltepelilere ve partililere teşekkür etti. Maltepe’de demokrasi şöleni yaşandığına dikkat çeken Kılıç; “3 aylık bir süreçte yerel seçim atmosferini Maltepe’de yaşıyoruz. Sürekli yaptığımız çağrılara kulak vererek, herhangi bir olumsuzluğa yer vermeyen siyasi partilerimize, bu yarışta bizimle beraber yarışan diğer adaylarımıza, ilçe örgütümüze ve tüm Maltepelilere, ilçemizin barış, kardeşlik ve hoşgörü kültürüne sahip çıkarak bu seçimi bir demokrasi şölenine dönüştürdükleri için teşekkür ediyorum. Geride kalan 5 yılda dayatan değil danışan bir anlayışla kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden herkese eşit hizmet etmek için çalıştık. Karnemize kocaman bir pekiyi yazan, bize oy veren, destek olan tüm Maltepelilere de şükranlarımı iletiyorum. Bu kenti 5 yıl daha birlikte yönetecek, her alanda zirveye taşıyacağız” diye konuştu.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş