Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELMasal Müzesi’nde Kurulan Uzay Çadırına Büyük İlgi

Masal Müzesi’nde Kurulan Uzay Çadırına Büyük İlgi

Masal Müzesi’nde Kurulan Uzay Çadırına Büyük İlgi

Kartal Belediyesi’nde bağlı olarak hizmet veren ve açıldığı günden bu yana ziyaretçi akınına uğrayan Masal Müzesi’nde kısa bir süre için kurulan Uzay Çadırı (Planetaryum) çocuklardan ve yetişkinlerden büyük ilgi görüyor.

Hava ile şişirilen bir çadırın içinde özel bir yansıtıcı kullanılarak gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar uzay boşluğunu, galaksileri ve gezegenleri sanki ordaymış gibi izlediler. Tamamen astronomi amaçlı dizayn edilen opto-mekanik bir projeksiyon cihazının kullanıldığı çadırda çocuklar uzayı, gezegenleri, yıldızları ve galaksileri hareketleri ile birlikte izledi.

Uzay Çadırı 17 Ekim Perşembe gününe kadar ziyarete açık olacak.

Çadırın kubbesine yansıtılan görüntüleri karanlık bir ortamda izleyen çocuklar, uzayda yolculuk hissi veren ve özel hazırlanmış bir de film izledi. Çocukların velilerinin de katıldığı seanslar, hafta sonu da saat 10.00’dan akşam saat 16.30’a kadar devam etti. 08 Ekim günü başlaması ve 13 Ekim Günü bitmesi planlanan etkinlik ilk gün yağmur nedeniyle ertelenmişti. 9 Ekim günü açılan; ancak 11 Ekim günü yine yağmur nedeniyle toplanan uzay çadırı etkinliğinin 17 Ekim Perşembe gününe kadara devam etmesine karar verildi. Çocukların gösterdiği yoğun ilginin de etkisiyle alınan bu karar gereği Masal Müzesi’nin kapalı olduğu Pazartesi günü hariç, 17 Ekim Perşembe gününe kadar saat 10.00  ve 16.30 arası Uzay Çadırı (Planetaryum) ziyarete açık olacak.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş