Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaGÜNCELMehmet Moğultay Anıldı

Mehmet Moğultay Anıldı

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Moğultay ölümünün 6’ıncı yılında mezarı başında anıldı.

  1. dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve 50. dönem Adalet Bakanı Mehmet Moğultay, ölümünün altıncı yılında Kartal Belediyesi’nin düzenlediği törenle Zincirlikuyu Mezarlığı’nda anıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 18. 19. ve 20. dönem İstanbul milletvekilliği yapmış olan merhum Mehmet Moğultay, sevenleri tarafından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda sade bir törenle anıldı.

Anma törenine Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Mehmet Moğoltay’ın kardeşi Hüseyin Moğultay, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok, Cumhuriyet Halk Partisi eksi Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Kartal Belediyesi Basın İşleri Müdürü Hüseyin Güler, Kartal Atatürkçü Düşünce Derneği yönetim kurulu üyesi Cem Arkan, dostları ve sevenleri katıldı.
Mehmet Moğoltay’ın kardeşi Hüseyin Moğultay, “Altı yıldır bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum” diyerek başladığı konuşmasında “bizde aile büyüğü babadır. Abimiz bizim babamızdı. Gerçekten iyi bir devlet adamı iyi bir hukukçu ve iyi bir siyasetçiydi. Her Kartallıyı kendi ailesinin bir ferdi gibi görürdü. Bizi de sizler yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum” dedi.
CHP Kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok, ise yaptığı konuşmada, “Kendisi Kartal’ın çok kıymetli bir değeriydi. Büyüğümüz ve siyasi önderimizdi. Halkın ve örgütün seseydi. Yeşerttiği fikir ve anlayışlar biz gençlere birer örnek olacaktır” dedi.
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel,” Sayın Moğultay’ın Kartal’da yaşamış olması ve iz bırakmış olması bizleri mutlu ediyor. Sayın Moğultay’ın vefalı oluşu, süreçleri takip edişi, sorunu ve derdi olanlara kim olduğuna bakmaksızın çözüm odaklı yardımı, Kartal ifadesini duyduğunda ise aidiyeti yüksek bir şekilde özenli ve özel davranışı hafızalarda silinmeyen karakteriydi.
Sayılan, sevilen bir devlet adamı olarak, İLO Sözleşmeleri gibi bir çok süreçte izi ve adımı olan  hem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı hem Adalet Bakanı olarak Türkiye’ye katkı sağlayan örnek devlet adımını saygı ile anıyorum. 
Kartal Belediye Başkanı olarak Kartal’ın değeri Sayın Moğultay’ın yaşaması ve yaşatılması için buradayız. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” diyerek tamamladı konuşmasını.
Kur’an tilaveti ve dualar ile devam eden anma töreni, Mehmet Moğultay’ın mezarına kırmızı karanfillerin bırakılması ile sona erdi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı