Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaMALTEPEMeme ve Rahim Kanseri Bilinçlendirici Toplantıları

Meme ve Rahim Kanseri Bilinçlendirici Toplantıları

Maltepe Belediyesi kadınlara yönelik meme ve rahim kanseri ile ilgili bilinçlendirici toplantılar düzenliyor.

1-7 Nisan Kanser Haftası ve 7-14 Nisan Sağlık Haftası nedeniyle Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Maltepe’de yaşayan kadınlara meme ve rahim kanseri ile ilgili bilinçlendirici toplantılar düzenliyor.

Eğitimler, Bölge Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Nihal Selin Okyaltırık ile Maltepe Belediyesi Hastane Müdürlüğü’nde görev yapan Hemşire Ömür Güden tarafından ortaklaşa verildi. Toplantıların ilki Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Fındıklı Kadın Dayanışma ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. Op. Dr. Nihal Selin Okyaltırık ve Hemşire Ömür Güden eğitimde kadınlara meme ve rahim kanseri ile ilgili bir sunum gerçekleştirildiler.  Eğitime ilçe genelinden yaklaşık 100 kadın katılım sağladı.

KANSER BELİRTİLERİ TEDAVİSİ 

Okyaltırık ve Güden sunumda meme ve rahim kanserinin ne olduğunu ve belirtilerini anlattılar. Devamında korunma yöntemleri, testler, tedavi süreçleri, meme kanseri ile rahim kanseri arasındaki farklar nelerdir gibi başlıklarda kadınlara bilgi aktarıldılar. Kadınların sorularını da yanıtlayan uzmanlar menopoz konusunda da bilgilendirici açıklamalarda bulundular. Uzmanlar Smear Testi’nin önemi ve faydalarına ilişkin de bilgi verdiler.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sunuma katılan kadınlara  Maltepe Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Kendi Kendine Meme Muayenesi’ konulu broşür de dağıttı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı