Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANATMikail Aslan 7 Nisan’da Kartal’da sahne alacak

Mikail Aslan 7 Nisan’da Kartal’da sahne alacak

Mikail Aslan, “Axpin” adlı yeni albümü ile müzikseverlerin karşısına çıkacak.
Konser, 7 Nisan’da Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da başlayacak

Müzisyen Mikail Aslan İstanbul’da sevenleriyle buluşuyor. “Axpin” adlı son albümü ile dinleyenlerinin beğenisini toplayan Mikail Aslan, İstanbul Kartal’da vereceği konserle müzikseverlerin karşısına çıkacak. Konserde Cem Erdost İleri de konuk sanatçı olarak sahne alacak.  Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde 7 Nisan’da yapılacak olan konser saat 19.30’da başlayacak.

AXPİN RAFLARDA

Mikail Aslan’ın 9’uncu albümü Axpin (Bitek Tarla) Kalan Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı. Axpin’de besteler daha çok Mikail Aslan’a ait. Albüm, Cemîl Koçgiri prodüktörlüğünde Almanya’da kayıt edildi. Kendine özgü müzikal anlayışı ile tanınan Aslan’ın yeni albümü, 3 yıllık sürede tamamlandı. Zazaca, Kürtçe ve Türkçe eserlerden oluşan albümde Mikaîl Aslan, klamlarından birini Kardeş Türküler, diğerini Rojda ile seslendirdi.

Yoğun emek ve titizlikle hazırlanan albümde sanatçıya, duduk ile Suren Asaduryan, gırnata ile İmam Solmaz, hurdy gurdy ile müzisyen Elenore Fourniau ve tanbur ile Cemîl Koçgiri gibi saz ustaları eşlik ediyor. Toplamda 11 eser içeren albümün genel konsepti ve düzenlemeleri de Mikaîl Aslan ve Cemîl Koçgiri’ye ait.


Sanatçının diğer albümleri sırasıyla şöyle: Agêrayîs (1999), Kîlîtê Kou (2003), Mîraz (2005), Zernkut (2008), Petag (2010), Pelgûzar (2010), Xoza (2013), Vengê Royî (2015) Kasım (2018) (İstanbulEVRENSEL)

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş