Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaGÜNCELMuhtar Eker'den İETT'ye Çözüm İçin Somut Projeler

Muhtar Eker’den İETT’ye Çözüm İçin Somut Projeler

Uğur Mumcu Mahallesinde oturan vatandaşların ulaşım sorununa ilişkin sorun ve taleplerini somut bir çözüm projesi haline getiren Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Soner Eker, projeleri İETT’ye sundu.

Kartal’ın Sesi gazetesi haberlerine de sıklıkla yansıyan Uğur Mumcu Mahallesi ulaşım sorununun çözümü için Muhtarı Soner Eker, 09/08/2023 Günü İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin’ni ziyaret ederek Uğur Mumcu Mahallesi ulaşım hatları ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Eker bu görüşmede Uğur Mumcu Mahallesi ulaşım hatları ve çözüm konusunda 8 ayrı proje sunarak vatandaşlar için en uygun çözüm için gerekenin yapılmasını talep etti. İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin; ‘Bu projeler ile ilgili gerekli çalışmayı yapacaklarını ve uygun olanı hayata geçirecekleri konusunda ön bilgi verdi.

Uğur Mumcu Mahallesi şimdi toplu ulaşım sorunun çözümü için gerekli adımların bir an önce atılmasını beklemektedir.

Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Soner Eker’in İETT’ye sunduğu projeler:

UĞUR MUMCU- KADIKÖY Hattı 21U Hattı
Mahalleden Kalkıp Kadıköy’e gidip ring yaparak dönecek şekilde
Sabah: 06:30,07:00,07:30
Akşam:17:00, 17:30, 18:00
Not: Bu hat olursa 16U hattının saatlerine denk düşmemesi

UĞUR MUMCU- ÜSKÜDAR hattı 16U Hattı
Normal Güzergahından Kadıköy’e giderek, Deniz Otel’den 19A hattı gibi Ayrılık Çeşmesi’nden İsfalt ve tekrar kendi güzergahına girerek devam etmesi uygun görülmesi halinde 3 adet otobüs eklenmesi

VEYSEL KARANI- KADIKÖY Hattı
Bu hattın burada hemen hemen aynı güzergahı kullanan 18V hattı ile 18F hattı dikkate alarak; 18F hattı Veysel Karani’den değil de Uğur Mumcu peronlardan kalkıp mahalleyi dolaşıp Ortadağ, Samandıra otobandan devam ederek Kadıköy’e gidip gelmesi biçiminden planlanması.

KARTAL KÖPRÜSÜ- TUZLA DENİZ HARP OKULU KM12 Hattı
Bu hat kartal köprüsü peronlardan değil Uğur Mumcu peronlardan kalkıp
Yunus Emre durağı ve Şehit Aydın Çelik durağına uğrayıp Kartal Köprüsünden kendi güzergahına bağlanarak devam etmesi

UĞUR MUMCU- KARTAL METRO KARTAL KM31 Hattı
KM31 hattının Kartal peronlara kadar gidip 132S hattından 5 dakika önce kalkmasını sağlamak ve akşam 22:00, 22:30, 23::00 saatlerindeki araçların Kartal peronlardan kalkarak mahalleye gelmesi ve yine 132S hattından 5 dakika önce kalkacak biçimde planlanması.

UĞUR MUMCU- CEVİZLİ KM35 Hattı
Bu hat Cevizli’den Uğur Mumcu’ya 17S hat güzergahını kullanmaktadır. Bu hattın sahil peronlara uzatılarak ve  sahil peronlar dan uğur Uğur Mumcu’ya gidip gelecek biçimde planlanması.

UĞUR MUMCU- BOSTANCI 17S Hattı
Bostancı peronlardan kalkarak minibüs yolundan Maltepe Köprüsüne 16A ve 133F hattı güzergahı gibi Maltepe Köprüsünden Uğur Mumcu peronlara gelecek biçimde planlanması.

UĞUR MUMCU- NECİP FAZIL METRO 11SA Hattı
Bu hat çok kullanılmaya başlandı. Bu hat sabah 3 akşam 3 seferi var. Bu hattında gün boyu hizmet edecek biçimde planlanması.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı