Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELMustafa Albayrak: 'Bir insanın vicdanı varsa solcu olmaktan başka çaresi yoktur' Diyerek...

Mustafa Albayrak: ‘Bir insanın vicdanı varsa solcu olmaktan başka çaresi yoktur’ Diyerek Adaylığını Açıkladı

Mustafa Albayrak CHP Kartal İlçe Başkanlığı adaylığını CHP Kartal İlçe Başkanlığında delegelerin ve üyelerin yoğun katılımı ve desteklerinin eşliğinde açıkladı

Mustafa Albayrak adaylık konuşmasında ağırlıkla partinin, ideolojik, siyasi ve örgütsel sorunlarına dikkat çekti. Albayrak; “İdeolojik netliğimizi ortaya koyacağız. Sol bir parti isek sol bir parti olacağız. Ne diyor Sabahattin Ali ‘Bir insanın vicdanı varsa solcu olmaktan başka çaresi yoktur’ diyerek sağa kayış kaygılarına karşı açık ve net bir tutum ortaya koydu.

Mustafa Albayrak ülkenin içinde bulunduğu durumun nesnelliğine dikkat çekerek; ” Yurdumuz talan edilirken, bütün kaynakları yok edilirken, çevre ve doğa zarar görürken, ekonomik kriz insan onurunu zedelerken, insanımız onurunu korumak için intihar ederken bizim durmamız ve beklememiz söz konusu olabilir mi?” diyerek adaylığını tanımladı. 

HEDEF İKTİDAR

Mustafa Albayrak adaylığının esas hedefini kendinden önce adaylıklarını açıklayan Özkan Özdemir ve Ali Aluç gibi “iktidar” olarak belirledi.

Mustafa Albayrak; “Çok uzun yıllardır genel iktidarı elde edemiyoruz. Ancak bunu başarmak zorundayız. Başka yolumuz yok!” diyerek belirledi hedefi. Daha sonra bir kez daha ” Biz iktidara yürüyeceğiz! İktidar olacağız. Başka yolumuz yok!” diyerek pekiştirdi hedefi.

İKTİDAR HEDEFİNE UYGUN BİR ÖRGÜT

Mustafa Albayrak, iktidar hedefini gerçekleştirmenin yolunun örgütün bu hedefle yeniden örgütlenmesinde görmektedir.

Albayrak; “Hani bir söz var ya dünyayı değiştirmek istiyorsan  önce kendinden başlamalısın diye. İşte biz, yani Cumhuriyet Halk Partililer, bunu yapmalıyız. Saygı, sevgi ve yoldaşlık  türkülerini birlikte söylemeliyiz. Bizi ayrıştıran, bölen yöntemleri ve uygulamaları örgüt olarak insiyatif koyarak değiştirmek zorundayız” diyerek örgüt ve birliğe dikkat çekti.

İDEOLOJİ

Albayrak; İdeolojik netliğimizi ortaya koyacağız. Sol bir parti isek sol bir parti olacağız. Ne diyor Sabahattin Ali ‘Bir insanın vicdanı varsa solcu olmaktan başka çaresi yoktur’ diyerek partinin ideolojik hattının nerede olması gerektiğini vurguladı.

YOL GÖSTERİCİ : AKIL VE BİLİM

Mustafa Albayrak politika ile bilimin ilişkisinin koparıldığı bu dönemde bilim ve akıl vurgusunu öne çıkardı. Albayrak; “Ebedi Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün bize vasiyeti olan “akıl ve bilimin” bizim tek yol göstericimiz olacak” diyerek hedefini belirledi.

20 MADDELİ BİR BEYANNAMEME

Emek en yüze değerdir diyen Albayrak, tüm eksik ve yanlışlara karşı bir beyanname ortaya koyduğunu söyleyerek beyannamede belirttiklerinin tümünü gerçekleştireceğine söz verdi.

1.    Mahallelerde sık toplantı yapan, örgütün şikayetlerini ve önerilerini dinleyen, sorunları çözen bir yönetim oluşturacağız.

2.    Eşit davranan, herkese saygılı, güleryüzlü bir yönetim ve ilçe başkanlığı merkezi oluşturacağız.

3.    Her ay düzenli olarak örgüt toplantısı yapacağız. Örgüt toplantılarını bir “çalıştay” disipliniyle yaparak daha verimli hale getireceğiz.    

4.    Meydanları ve alanları dolduran etkinlikler, bu etkinlikleri iyi yönetecek dinamik bir yönetim kurulu oluşturacağız.

5.    Mahalle birim başkanları seçimle görevlendirilecek.

6.    Sokakta, vatandaşın evinde; halka yakın siyaset üreteceğiz.

7.    Yönetimde tüm asıl ve yedek yöneticilerle birlikte çalışacağız. Kadroyu genişletip, iş yükünü sadece yönetim kadrosunun üzerine bindirmeden , tüm örgüte söz hakkı ve görev vererek, gönüllülük esaslı bir kadro yapılanması sağlayacağız.

8.    Öncelikli örgütlenme alanımız; 15 830 üyemiz ve yerel seçimde oy veren 147 bin seçmenimiz olacak. Bu kitle üzerinden, bize oy vermeyen kesimlere açılacağız.

9.    Bir sonraki seçimde almak istediğimiz oy hedefini mahalle mahalle ve tüm Kartal için belirleyeceğiz.

10.  Tüm çalışmalarda emeğe ve liyakata değer vereceğiz.

11.  Çalışmalarımızda sol/sosyal demokrat kimliğimizi ön plana çıkaracağız.

12.  Üyelerimizden; apartmanının, sitesinin, sokağının sorumlularını oluşturacağız.

13.  Öncelikle gençler olmak üzere isteyen tüm partililerimize siyasi ve ideolojik eğitimler vereceğiz. 

14.  Genel Merkezimiz, İl Başkanlığımız ve Kartal Belediyemizle uyumlu bir çalışma gerçekleştireceğiz.

15.  Yerel yöneticilerimizin ve Kartal Belediyemizin başarısı için tüm bilgimizi ve tüm örgütsel gücümüzü kullanacağız.

16.  Altı aylık, 1 yıllık ve 2 yıllık çalışma planlarımızı oluşturacağız.

17.  İlçe Başkanlığımıza ait gelir ve gider tablosunu internet sitemizden düzenli olarak yayınlayacağız.

18.  Üye listesinde cep telefonu olmayan ve iletişim kuramadığımız 3630 üyenin cep telefonlarını temin edip bu üyeleri çalışmalara katacağız.

19.  Demokratik kitle örgütleri ile yakın çalışmaları başlatacağız.

20.  Üyelerimizin aktif katkı sunabileceği, mesleki ve mesleki olmayan komisyonları verimli bir şekilde oluşturarak toplumsal sorunlara odaklanacağız.

Musatafa Albayrak; “Ve son söz olarak diyorum ki: birlikte başaracağız ve makus talihimizi yeneceğiz” diyerek bitirdi sözlerini.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş