Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaGENEL“Mutluluğun Resmi” Perde Dedi

“Mutluluğun Resmi” Perde Dedi

“Mutluluğun Resmi” adlı tiyatro oyunu perde dedi.

İstanbul/Kartal Yüksel Fırat

“Mutluluğun Resmi” tiyatro oyunu, Nazım Hikmet’in 120. doğum yılında Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde perde diyerek seyirciyle buluştu.

“Mutluluğun Resmi” yazarı, yönetmeni, oyuncusu, müzisyeni, görsel tasarımıyla bütünüyle Kartallılara ait bir oyun. Bu, Kartallıların mutluluğun resmini yapmak için çok ama çok çabaladıklarını gösteriyor.

Bir oyun ki, hazırlayanlardan seyircisine kadar bir kollektifin ürünü gibi. Oyunun uyarlayanı ve yönetmeni Özgün Menevşe son kontroller için koştururken Cenan Çamyurdu mutluluğun resimine destek sunarak katkıda bulunmak için canhıraş usta gözüyle sahnenin son düzenini kontrol etmekte. Oyunun yazarı Hasan Seçkin gelen seyircileri karşılamakta mutluluğun resmi için neler yapmak gerektiği üzerine sohbetler sürdürmekte.

Oyuncu Berna Er “Mutluluğun Resmi”ni yapmaya çağırmanın misyonu ve zorluğunun, oynamaktan daha zor olduğunun, farkında olarak oldukça heyecanlı.

Seyirciler, bir tiyatro oynunu izlemeye gelen değil de; Sanki az önce hep beraber hazırladıkları bir ürünü yine hep beraber soluyacaklarmış gibi oyunun içindeler.

Görüldüğü üzere salon protokolsüzdü. Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Şenol Karasu salondaydı. Bir bürokrat olarak değil, mutluluğun resmine katkı sunan biri olarak diğer seyircilerlerle aynı duygularla salonda yerini aldı.

Sezai Sarıoğlu’nun tanımıyla “Bizim Mahallenin” insanları birlikte yarattıkları güzellikle Nazım Hikmet’e “Mutluluğun Resmi”ni yapacaklarını söylüyorlardı.

Tek perdelik oyunu tek başına taşıyan oyuncu Berna Er için ses çıkaran eller oyuna, oyun ekibine ve oyunculara ‘yolunuz açık olsun, uğramadığınız yer kalmasın ki; Herkes iş, ekmek, özgürlük ve barış için mücadele edilerek Nazım Hikmet’in sorusuna cevap verilebileceğini “Mutluluğun Resmi”nin yapılabileceğini duysun, görsün’ der gibiydi.

“Bizim Mahallenin İnsanları” Hasan Seçkin, Özgün Menevşe, Cenan Çamyurdu, Ali Çoban, Berna Er, Ömer Baran Başaranoğlu, Zeynep Hevi Akyol, Ayla Karacan, Baran Salman, İskender Şişman, Burcu Baltalı, Hasat Sanat Atölyesi ve Kartallılar gelecek mutlu günlerin kendi ellerinde olduğunu bir kez daha gösterdiler.

“MUTLULUĞUN RESMİ”

Yazan: Hasan Seçkin

Uyarlayan ve Yönetmen: Özgün Menevşe

Oyuncular: Berna Er- Ömer Baran Başaranoğlu

Misafir Oyuncu: Zeynep Hevi Akyol

Müzik Tema: Ayla Karacan

Müzik Aranjör: Baran Salman

Görsel Tasarım: İskender Şişman

Afiş Tasarım: Burcu Baltalı

Hasat Sanat Atölyesi İşbirliği ile

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş