Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELÖğretmenlere İklim Değişikliği Semineri

Öğretmenlere İklim Değişikliği Semineri

Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından, ‘Eğiticinin Eğitimi- İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Semineri’ düzenlendi.

Seminerde, iklim değişikliği ve sıfır atık yönetimi (ambalaj atıkları, tekstil atıkları, bitkisel atık yağlar, atık piller, elektrikli ve elektronik atıklar) konularında öğretmenlere bilgilendirme yapıldı.

Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Etkinlik Çadırı’nda düzenlenen seminere, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Ali Kemal Özdemir ile çok sayıda firmanın temsilcisi ile Kartal Belediyesi kreş öğretmenleri katıldı.

“İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ TÜM DÜNYANIN ORTAK MESELESİDİR”

Seminerde konuşan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, “Günümüzde karşı karşıya kaldığımız çevresel sorunlar, hepimizin bilincini zorlamaktadır. İklim değişikliği ve atık sorunları sadece bir bölge veya ülkenin değil, tüm dünyanın ortak meselesidir. Bu nedenle, bu seminerde bir araya gelerek çözüm yollarını ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma sorumluluğumuzu konuşmak önemlidir. Sürdürülebilirlik ve çevre bilinci, belediyemizin temel prensiplerinden biridir. Bu konuda yürüttüğümüz projelerle hem Kartal’ın hem de genel anlamda ülkemizin çevresel kalitesini artırmayı hedefliyoruz. Siz değerli katılımcıların da desteğiyle bu hedeflere ulaşmak adına daha da güçleniyoruz. Unutmamalıyız ki, değişim farkındalıkla başlar. Bu seminerde edindiğimiz bilgileri günlük yaşantınıza entegre ederek çevre dostu alışkanlıklar kazanabilir, çevremizi koruyabilir ve gelecek nesillere temiz bir dünya bırakabiliriz. Sizlerle birlikte daha yeşil ve sürdürülebilir bir Kartal için çalışmaktan gurur duyuyorum. Bu seminerin çevre bilinci konusundaki duyarlılığımızı artırarak, birlikte daha güzel bir geleceğe adım atmamıza vesile olmasını diliyorum.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş