Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELÖn Seçim İsteyen Çokyiğit, Kartal Belediye Başkan Aday Adayı

Ön Seçim İsteyen Çokyiğit, Kartal Belediye Başkan Aday Adayı

Gülşen Neșe Büklü Çokyiğit, “Cumhuriyetin 100. Yılında bir Cumhuriyet kadını olarak Kartal’ın ilk kadın belediye başkanı olmak için çıktım bu yola” dedi.

Kartal/Yüksel Fırat

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatında Kartal Belediye Başkanı aday adaylığını ilan edip evraklarını Başkan Mert Polat’a suna Çokyiğit ön seçim yapılmasını istedi.

“MÜSAADENİZLE BEYLER “

Partililere seslenen Çokyiğit, “Müsaadenizle Beyler” diyerek; Kadınlardan korkmayın, kadınlara yer açın, yaşam alanlarını düzenlemeyi, bir şehri sorumluluk bilinci ve sevgiyle yönetmeyi, artık kadınlara bırakın” dedi.

Fotoğraf: Yüksel Fırat

“ERKEKLERLE EŞİT ŞARTLARDA ÖN SEÇİME HAZIRIZ”

Ön seçim istyen Çokyiğit, “Siyaset üreten biz kadınlar eşitlik ilkesine inanıyoruz. Pozitif ayrımcılık istemiyoruz; erkeklerle eşit şartlarda ön seçime hazırız. Onun için kadınlardan korkmadan, başka gerekçe aramadan ön seçimde kadınlarla yarışın” çağrısı yaptı.

İstanbul’un hiç bir ilçesinde kadın belediye başkanın olmadığına dikkat çeken Çokyiğit, “2024 yılına giden bu süreçte Türkiye ‘ye yeniden umut olmak adına geçmişten gelen, yerel yönetimler vizyonumu Cumhuriyetin 2.yüzyılına uyarlayarak umutları yeniden yeşertmek için bir yola çıkıyorum.

Mesela Mehmet Ali Büklünün yıllar önce asfalt fabrikası kurarken, tanzim satış mağazalarını kurarken ki, üretim politikalarını alıp günümüze uyarlamaktan bahsediyorum

MESALA Ahmet İsvan’ın halk ekmeği kurarken ki temel gıdaya ulaşım kolaylığını almaktan bahsediyorum.

MESALA Murat Karayalçın’ın kent kooperatiflerini kurarken ki, katılımcı belediyeciliğini örnek almaktan bahsediyorum. Ve bu örnekleri çoğaltabiliriz…

Ama geçmişten gelen mirasla gelecek yüzyıla bir kadın vizyonundan bahsediyorum Kartal, Bir balıkçı kasabası olarak doğa, çevre ve hayvan dostu olan bir kasaba iken, sonrasında işçi kenti kimliğiyle bugünlere kadar gelmiştir.

Başlamayan kentsel dönüşüme öncülük vereceğim ve Kartalı cazibe merkezi yapacağım. Bunu da Avrupa sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile gerçekleştireceğiz.

Belediyenin çevre, temizlik, sağlık, kentsel dönüşüm, asbest, deprem vs. gibi birinci asli görevleri daha iyisini yapmak için,

“HER ZAMAN DA ÖRGÜTÜMÜN YANINDA OLACAĞIM”

Kadın elinin değmesiyle çok daha güzel olacağına halkın içinden biri olarak, hakkı ve adaleti savunan bu yolda kimden gelirse gelsin her türlü haksızlığın karşısında dik duran bir arkadaşınız olarak; Anne şefkati ile tüm Kartallıların belediye başkanı olacağıma, din, dil, mezhep ayrımı gözetmeksizin herkesle kucaklaşacağıma, her zaman da Örgütümün yanında olacağıma söz veriyorum.

Bu noktada yol arkadaşlarımız ve örgütümüzle Kartal ‘da STK larla 20 mahalledeki komisyonlarca fikir ve projeler üretileceğiz.

Kartal halkının faydalanabileceği ve onay vereceği birçok projeler üzerinde sürekli çalışmalar yapıyoruz.

 “BENİM DEĞİL BİZİM”

Aday olduğumuz takdirde ayağı yere basan gerçekçi proje ve fikirlerimizi önce örgütümüzle paylaşacağız.

Onay aldığımız projelerimizle seçim bildirgemizi hazırlayacağız.

Benim değil bizim yönetim anlayışımızı aday olmam halinde kartal halkının takdirlerine sunacağız.

Yani kısaca

  • Şeffaf,
  • Halkçı,
  • Denetlenebilir,
  • Sorgulanabilir
  • Kent ve mahalle konseyleriyle
  • Katılımcı
  • Üretici
  • Saygın bir belediyecilik örneğini

Kartalda Cumhuriyet Halk partisi örgütünün emrinde halka hizmet ederek başarabiliriz. Bu amaç ve inançla aday olduğumu takdirlerinize sunmak isterim.

Çokyiğit konuşmasını, “Siyasete kadın eli değecek ve n(N)eșeli günleri hep birlikte yaşayacağız” diyerek bitirdi.

Gülşen Neșe Büklü Çokyiğit 

Fotoğraf: Yüksel Fırat

Aday adaylık tanıtım toplantısında kendimi tanıtmak isterim diyen Çokyiğit, kendisini şöyle tanıttı:

Ben Gülşen Neșe Büklü Çokyiğit; 1977 yılında Tunceli’nin Pülümür ilçesinde doğdum. Evli, 2 çocuk annesiyim.

Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Fakültesi’nde üniversite eğitimimi tamamladım.

İstanbul Barosunda 1999 yılında stajımı bitirerek 2000 yılı itibari ile kendi ofisimi açarak Kartal’da avukatlık yapmaya ve yaşamaya başladım. Yaklaşık olarak 25 yıldır İstanbul /Kartal’da, BÜKLÜ HUKUK BÜROSU olarak imar, gayrimenkul, kentsel dönüşüm, idare ve kamu hukuku ile ilgili alanda alanında faaliyet göstermekteyim.

Bunun haricinde İşçi, iş Sağlığı ve Güvenliği, İşveren Vekilliği Uzlaştırmacı ve Arabulucu olarak da çalışmalarıma devam etmekteyim.

Bu süre içerinde Kartal Kaymakamlığı İnsan hak ve İhlallerini izleme Komisyonu ve Kartal Tüketici Hakem heyetinde Kartallı hemşerilerim için hiçbir karşılık beklemeden avukatlık hizmeti yaptım.

Yine İstanbul Barosunun Kadın ve Çocuk Hakları Merkezinde, Kartal’da yaşayan mağdur, şiddete uğrayanların avukatlığını yaptım.

Tüm Seçim zamanlarında komisyonlarda, okullarda hukukçu olarak görev yaptım

Geçmiş iki dönem CHP Kartal ilçe Başkan Yardımcılığı yapmış ve en son geldiğimiz bu süreçte

2020-2023 tarihleri arasında yaklaşık 3,5 yıl gibi uzun süren bir yöneticilikte pandemi ve deprem sürecinde aktif görev almış bir arkadaşınızım.

 

Yine Hukuk ve Seçimden sorumlu ilçe Başkan yardımcısı olarak ilçe ile ilgili tüm adli ve idari makamlarda ki hukuk süreci ve davaları yöneterek yöneticilik yaptım.

Bu süreçte;  AKP iktidarı tarafından gerek parti emekçilerimize ve parti büyüklerimize gerekse tüm toplumsal davalar da mevcut iktidar karşısında yargı önünde siz kıymetli örgütümü temsil eden mücadele eden bir hukukçu oldum.

Örneğin İstanbullu savunan İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu davalarında Anadolu adliyesinde ev sahibi olarak tüm dava sürecinin içinde hukuk komisyonumla birlikte aktif bir şekilde görev aldım.

Bu süreçlerin en sonunda da En önemli ve ağır bir sorumluluk gerektiren Milletvekilliği Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı 1.tur ve 2.tur seçimlerin deki görevim olmuştur.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş