Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaGÜNCELOsman Güdü'ye saldırı

Osman Güdü’ye saldırı

KRT TV‘de ‘Kent ve Yaşam‘ programını hazırlayıp sunan Osman Güdü akşam 19:50 sularında Kartal’daki ofisinden çıkıp aracına bindi, kontağı çalıştırdı, elindeki kitapları arka koltuğu koyacakken saldırıya uğradı. Saldırganın Güdü’nün kafasına sert bir cisim ile defalarca vurduğu, bir taraftan da küfürler savurduğu öğrenildi.
Mimarlar Odası İstanbul Şubesi, Kartal temsilciliği başkanlığı yapan. Kartal Belediyesi ve İBB meclis üyeliği ve imar komisyonu başkanlığı görevlerinde bulunan, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu 2. Büyükkent Şubesi yöneticisi Osman Güdü,  akşam saat 19.50 sularında Güdü, İstanbul Kartal’da ofisinden çıkıp aracına bindiği sırada saldırıya uğradı.
Saldırganın Güdü’nün kafasına sert bir cisim ile defalarca vurduğu, bir taraftan da küfürler savurduğu ifade ediliyor.
Çevredekilerin olay yerine gelmesi ile saldırgan kaçarken, Güdü, Okan Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Güdü’nün kafasına dokuz dikiş atıldı.
Binat’in geçtiyi bilgiye göre; Osman Güdü’nün geçtiğimiz günlerde KRT TV’de Kent ve Yaşam programında “Bayburt’ta tarikat ve cemaatlerin cirit attığını” söylemesi sonrası Türkiye Bayburtlular Federasyonu yönetici ve üyeleri KRT TV’nin İstanbul’daki merkezi önünde toplanıp Güdü hakkında açıklama ve protesto gerçekleştirmişti.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar