Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaGÜNCEL“OTİZİM’Lİ RESSAM” SÜLEYMAN TUNA TAŞKIN

“OTİZİM’Lİ RESSAM” SÜLEYMAN TUNA TAŞKIN

Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kartal Engelsiz Yaşam Festivali’nde farkındalık yaratmanın seçkin örneklerinden biri de Ressam Süleyman Tuna Taşkın’ın resim sergisiydi.

 
Festival etkinlik alanında Kartal Belediyesi Engelsiz Üretim Atölyesi ve çeşitli engelli derneklerinden çocukların yaptığı el yapımı ürünler sergilendi. Süleyman Tuna Taşkın ise kendi yaptığı resimlerden oluşan sergisini açtı.

17 yaşındaki Otizmli Süleyman Tuna Taşkın 17 yaşında. 2 yaşından beri eğitim alan Tuna şu an ortaokul son sınıfta okuyor.
9 yaşından beri resim yapmaya başlayan Tuna bugüne kadar 4 kişisel sergi açtı.
Süleyman Tuna Taşkın 5. Sergisini Kartal Belediyesi giriş bölümünde açmaya hazırlanırken salgın bu sergiyi engelledi. Ancak önümüzdeki dönem bu sergisini açacak.
Tuna’nın bir başka tutkusu müziktir. Bir spor kulübü derneğinin özel grubunda ritim perküsyon çalıyor. Resim sergisinin yanı sıra izleyicilere ritim çalmayı da ihmal etmedi.
Baba SüleymanTaşkın, Tuna yüzme ve yürüyüş sporuna da çok özel bir ilgi duymaktadır. Ancak resim ve müzik Tuna’nın tutkusudur.”

TUNA İMAMOĞLU VE YÜKSEL’E RESİM HEDİYE ETMEK İSTİYOR
Farkındalık yaratmak amacıyla daha önce Meral Akşener ve Ali Babacan’a resim hediye eden Süleyman Tuna Taşkın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e de yaptığı resimlerden hediye etmek istiyor. Aile resimleri hediye edebilmek için İmamoğlu ve Yüksel’in kendilerine ulaşmasından büyük memnuniyet duyacaklarını belirtmekteler.
Anne İpek Taşkın, bu özel çocuklarımız müzik, resim ve sanatla uğraşması çok önemli. Bu hem eğitimine hem sosyalleşmesine büyük katkı sağlamaktadır. Tuna’nın resim ve müziğe olan tutkusunda tüm bu olumlulukları birlikte yaşıyoruz” dedi.
 
Baba Süleyman Taşkın ise özellikle otizme dikkat çekerek, “Otizm bir hastalık değildir. Otizm sosyal gelişim bozukluğudur. Bu çocuklarımız sanat ve spor gibi aktiviteleri olduğu zaman sosyalleşmelerinde büyük ilerleme sağlamaktadırlar.
Fotoğraflar için lütfen linki tıklayınız: https://www.facebook.com/kartalinsesi.org/posts/876514416365898

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş