Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaGÜNCELÖzuçak: "Dua eder, dua bekleriz"

Özuçak: “Dua eder, dua bekleriz”

Meclis üyeliği başvurusunu yapan Lütfü Özuçak,”Partimize Kartal Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığı başvurumu yaptım ve ön başvurum onaylandı. Adaylığımı açıklıyorum. Dua eder, dua bekleriz” diyerek gelen kitleyi selamladı.

Özuçak açıklamasının devamında; “Belediye başkan adaylarımız her kim olursa dava arkadaşlarımızla birlikte, hem Kartal’da Ak Parti’nin iktidarı ve belediyeciliği olacak. Ve Allah nasip ederse inşallah Büyükşehir Belediyesi olarak da AK Parti belediyeciliği olacak. Bunun için mücadele ediliyoruz. O yüzden buradayız. Hep beraber kazanacağız. Niyetimiz hayır, inşallah akıbetimiz hayır olur” dedi. 

Buraya kadar gelip beni desteklediğiniz için teşekkür ederim Kartal için doğru zamanda belediye meclis üyesi adaylığı için başvuruda bulundum nezaketinden ve misafirperverliğinden dolayı Sayın İlçe Başkanım Nimet Gündoğdu’ya teşekkür ederim” dedi.

Başvurusunda yanında bulunarak desteklerini sunmak için gelecek olan Mahmut Tuncer, trafikte yaşanan bir sorun nedeniyle programa katılamadı. Özuçak, ” Programa katılması beklenen Mahmut Tuncer, trafikte yaşanan bir sorun nedeniyle programa katılamadı ve sevgilerini iletti” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanlığında gerçekleşen başvuruda açılış konuşmasını gerçekleştiren Ak Parti İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, “Kartal’ın daha kaybedebileceği bir 15 yılı yok” dedi.

Gündoğdu, yaptığı açıklamada, “Kartal’da 157 bin hanemiz var. Yüz günlük bir sürecimiz kaldı. Allah’ın izniyle bu 100 günü de daha kıymetli geçirerek 15 yıldır Kartal’da yapılmayan hizmeti Kartal’a vermek istiyoruz” dedi.

Siyasi parti değil, Kartalı olmak önemli

Gündoğdu, “Burada bir siyasi parti AK Parti, CHP, MHP, HADEP veya diğer saymadığım partilerin isimleri de hiç önemli değil. İnsanlar bana göre kime oy verdiğini düşünmeli, hangi partiye oy verdiğini düşünmemeli. Bana göre; insanlar yerel yönetimlerde gerçekten Kartal’da yaşıyorsa Kartallı ruhu varsa hani o mikro milliyetçilik davasında biri ‘Ben Trabzonluyum, biri Çankırılıyım’ der. Bunu bir kenara atmak lazım. İnsanlar bir yerde doğmuş büyümüştür, tabii ki aslını inkar etmemelidir ama Kartal ve İstanbul’da da olduğunu içinde yaşatılmalıdır. Doğduğu şehir önemlidir ama doyduğu şehir de önemlidir. O yüzden eğer siz Kartal’da veya İstanbul’da ikamet ediyorsanız, İstanbul ve Kartal için ne yapabilirimin daima aklınızda ve düşüncelerinizde sürekli hafızanızda olması gerekir” ifadelerini kullandı.

Gündoğdu, “Kartal Belediyesinin bugün bütçesi 2024 yılı bütçesi 3 buçuk milyar, eski parayla değerlendirdiğimizde 3 buçuk katrilyon. Yani 2023 geçen ay içerisinde geçti. Bu para 2024 yılında Kartallı için kullanılacak. Gerçekleşme oranına baktığımızda 3 buçuk milyarlık bütçenin % 70’i gerçekleşiyor. Yani 2 buçuk katrilyonu Kartal’da kullanılacak ama Kartal’ın son 15 yılında bugünkü kurla değerlendirdiğimizde bu bütçeler zaten kullanılmış. Kullanılan bütçeler bizim çocuklarımıza, kadınlarımıza, yaşlılarımıza dokunmuş mu? Baktığımızda tek bir yapılaşma, tek bir kültür evi, tek bir spor merkezi, tek bir kadın sığınma evi veya gençlerimizin sokaktan kurulabileceği farklı alanlar bana göre yapılmamış. Yapan varsa söylesin” dedi.

Gündoğdu, sözlerini şöyle tamamladı: “İnşallah 2024 vatandaşımız sağduyusuyla karar verip siyasi partiyi gözetmeksizin, bizim göstereceğimiz kazanacak ve Kartal’a kazandıracak yani Kartal’ı yönetebilecek meclis üyeleri ve başkanıyla beraber, umarım böyle karakterli, kişilikli, insanların gerçekten dertler ile dertlenebilecek arkadaşlarımızı destekleyeceğiz. Bu benim hemşerim, bu benim işte can yoldaşım, yıllardır beraberiz mantığıyla hareket etmeyeceğiz. Bu hareket olmayacak ve hep beraber kazanacağız.”

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş