Çarşamba, Şubat 21, 2024
Ana SayfaGÜNCELPazarlar sürü bağışıklığı yerleri

Pazarlar sürü bağışıklığı yerleri

Atalar -Petrol-İş pazarı  yürümeyi dahi zorlaştıracak denli kalabalık. Tezgah başlarında eldivensiz olarak her ürüne dokunan tüketiciler bitişik nizamda alışveriş yapıyorlar. Bu davranışla tüketiciler pazarları sürü bağışıklığına uygun ortama dönüştürüyorlar.


 
Bir süredir başta Akdeniz olmak üzere sebze ve meyve yetiştiriciliği yapan üreticiler pazarların kapalı olması nedeniyle satamadıkları ürünleri dökmek zorunda kaldılar. Çiftçilerin çöpe giden ürünleri, tüketicilerin marketler dışında bu ürünlere ulaşamaması üzerine tepkiler yükseldi. Hükümet “8 ve 15 Mayıs’ta pazarlar açılabilir” kararı aldı. Bu karara bağlı olarak bugün Kartal’da da pazar esnafı tezgahlarını açtı.
Alınan karar memnuniyet yarattı. Ancak pazarlarda salgına karşı   hiç bir tedbir uygulanmıyor. Bunun sonucu olarak pazarlar salgının yayılımını arttıracak gibi görünüyor.
Kartal Kaymakamlığı ve Kartal Belediyesi bugün Çavuşoğlu ve Atalar pazarında yaptıkları denetimler sorunu yerinde görmenin ötesine geçmedi.

Yerinde gözlemlediğimiz, Atalar-Petrol-İş pazarı denetimlerin ardından yürümeyi dahi zorlaştıracak denli kalabalık. Tezgah başlarında eldivensiz olarak her ürüne dokunan tüketiciler bitişik nizamda alışveriş yapıyorlar
 
Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, denetimlerde eldiven takılması ve tezgah başında yığınak oluşturulmaması uyarısında bulundu. Ancak bu uyarı  yaşam bulmayan temenni olarak kaldı. Çünkü pazar alışverişi aynı olağanlıkla devam etmektedir.
Pazar girişlerinde HES kotu uygulaması yok. Oluşan kalabalığa da hiç bir tedbirin olmadığı pazar yerleri sürü bağışıklığı için uygun bir ortam yaratarak devam etmektedir.
 
 
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı