Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana SayfaPENDİKPendik Kavakpınarlılar Tapularını İstiyor

Pendik Kavakpınarlılar Tapularını İstiyor

Pendik Kavakpınarlılar Tapularını İstiyor

Pendik Kavakpınar Mahallesi’nde yaşayanlar, basın açıklaması yaparak yıllardır vergisini ödedikleri evlerin tapusunu alamadıklarını ifade ederek sorunun acilen çözülmesini talep etti.

Birgün gazetesi haberi göre, İstanbul’un Pendik ilçesine bağlı Kavakpınar Mahallesi’nde Birgün gazetesi haberi göre imar sorunu yıllardır çözülemedi. Yaklaşık 40 senedir mahallede yaşayanlar yıllardır vergisini ödedikleri evlerin tapusunu alamadıkları gerekçesiyle eylem düzenledi. Mahalleli sorunlarının bir an önce çözülmesini talep etti. Mahallede yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Elektrik, su, doğalgaz ve iki bin TL imar affı makbuzlarımız ve vergi beyannamesini ödediğimiz; yıllardır bize ait olan ve bedelini ödeyerek hak sahibi olduğumuz bu yerlerin tapusunu alamıyoruz. Tapularımızı almak için yıllardır verdiğimiz mücadele ve girişimlerimiz sonunda Pendik Belediyesi tarafından 2015 yılında Meclis Kararı doğrultusunda bize ait olan yerlerin tarafımıza tahsisen satışına karar verildi. Her nedense açılan davalar iptal edildi. Pendik Belediyesi geçen sene aralık ayında encümen kararıyla gecekondu arsa satış sözleşmesinde hak sahipliğini yitirmiş kişileri ortak ederek bizleri zarara uğrattı, mağdur etti. Kanunlar gereği arsaların ve kullandığımız evlerimizin adımıza tapuda tescilini talep ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Pendik Belediyesi’nin mağduriyetimizi giderilmesini istiyoruz”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı