Cuma, Şubat 23, 2024
Ana SayfaGENELPeyzaj Mimarlığı Öğrencileri Kartal Bayram Demirkol Parkı’nı gezdi

Peyzaj Mimarlığı Öğrencileri Kartal Bayram Demirkol Parkı’nı gezdi

Peyzaj Mimarlığı Öğrencileri Kartal Bayram Demirkol Parkı’nı gezdi

Kartal Belediyesi, Medipol Üniversitesi’nde eğitim gören Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı ikinci sınıf öğrencilerini misafir etti.

Sağlıklı kentsel çevreninin oluşturulması amacıyla öğrenciler önce çalışmalar hakkında bilgi aldı, ardından da Bayram Demirkol Parkı’nı gezerek yapılan çalışmaları yerinde gördü.

Kartal Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya üniversite öğrencilerinin yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Apaydın, Park ve Bahçeler Müdürü Ali Çelik ile Yüksek Mimar İzzet Özkeresteci katıldı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Apaydın, öğrencilere belediyenin işleyişi, görevleri ve yapılan çalışmaları anlattı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Kartal’da yaptığı çalışmalar ve teknik konuların konuşulduğu buluşma soru-cevap şeklinde ilerlerken, öğrenciler birinci ağızdan merak ettiklerini de öğrenme fırsatı yakaladı.

Başkan Yardımcısı Ali Apaydın’ın ardından söz alan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Plan ve Proje Müdürlüğü çalışanları da üniversite öğrencilerine işleyiş hakkında detaylı bilgi verdi. Belediye Meclis Salonu’ndaki bilgilendirme buluşmasında son konuşmayı ise Medipol Üniversitesi Peyzaj Kavramlarına Giriş dersinden sorumlu İzzet Özkeresteci gerçekleştirdi. Kartal Belediyesi’nin davetinden dolayı duydukları memnuniyeti belirten akademisyen, kendi geçmiş tecrübelerini de öğrencilerle paylaştı.

Öğrenciler son olarak Kartal Belediyesi tarafından yapılan ve ikinci etabı tamamlanmak üzere olan Bayram Demirkol Parkı’nı gezdi. Kartal’ın en büyük parkı olma niteliği taşıyan alan, öğrencilere tanıtılırken, saha çalışmaları da ilgiyle takip edildi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı