Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaKARTALPolat “Emeğimiz Kartal İçin” şiarı ile adaylığını açıkladı

Polat “Emeğimiz Kartal İçin” şiarı ile adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü Kongresinde Başkan Adayı olan Mert Polat, “Bu süreç tüm Kartalımıza hayırlı olsun. Biz bir yola çıkıyoruz. Kartal’a hizmet etmek için arkadaşlarımla beraber adayım” dedi.

 

Fotoğraf: Yüksel Fırat/Kartal’ın Sesi

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü Kongre süreci, delege seçimlerinin ardından Kartal ilçe başkanlığına adaylıkların açıklanması ile devam ediyor. 3 Eylül tarihinde 416 delege ile yapılacak 38.Kongre için basına adaylığını ilk açıklayan Mert Polat oldu.

Basınla kahvaltılı bir toplantıda buluşan Mert Polat kendi adaylığını açıklarken aynı zaman da mevcut başkan Süleyman Uzunok’un da aday olduğu bilgisini verdi. Polat, “Emeğimiz Kartal İçin sloganı ile yola çıktık. Kongremiz partimizin yeniden yapılanma sürecidir. Bizim için çok önemeli ve değerlidir diyerek; “İlçe Başkanımız Süleyman bey de adaydır. Kendisine başarılar diliyorum. Bizim toplumuzda asla bir ayrışma olmaz, asla bir kavga olmaz. Bizler demokratik süreçleri işletir sonucunu da cebimize koyar ve mücadelemize devam ederiz. Bu konuda hiç kimsenin bir kuşkusu ve şüphesi olmasın.”

“BUGÜN İTİBARİ İLE ÖRGÜTÜMÜZLE DE BULUŞACAĞIZ”

Mert Polat politik çalışmaları üzerinden, basın tarafından bilinen ve tanınan bir isim bundan dolayı Polat, “Sizlerle tanışıyoruz ama esas olarak bugün sizlerle derinlemesine bir sohbet sürdürmek ve aynı zamanda da örgütümüze sahaya indiğimizin mesajını vermek için bir aradayız. Bu buluşmanın ardından bugün itibari ile örgütümüzle de buluşacağız.”

Mert Polat, basın karşısına tek başına çıkarken toplantıda kendisine eşlik eden Hasan Tozkoparan ve Sadettin Topal dikkat çeken isimler oldular.

1989 Kartal doğumlu olan Mert Polat Kocaeli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olarak aktif politika yapmakta ve ticaretle uğraşmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü içinde gençlik kolları içindeki çalışmalarının ardından 2017 yılından bu yana 36. ve 37. Kongrelerde ilçe yönetim kuruluna seçilerek eğitim sekreterliği ve ilçe sekreterliği görevlerini sürdürdü.

Polat, “ Bugüne kadar aldığım görevlerden edindiğim bilgi, birikim ve tecrübelerimi partimin iktidar odaklı yürüyeceği bu yolda CHP Kartal ilçe başkanı olarak taçlandırmak için” aday olduğunu söyledi.

Polat seçim süreçlerini değerlendirirken siyasetin 2014/2015 yıllarından bu yana çok fazla kutuplaştığı ve siyasetin insanlar arasına ayrım yarattığı bir süreç yaşıyoruz dedi. Toplum bu kutuplaşmadan ve kavgadan uzak bir siyasal eğilime dönmek zorundadır diyen Polat, “Genel başkanımızın Türkiye’deki misyonu da bunu sağlamaktı. Bu yüzen başkanımızın kazanması ve cumhurbaşkanı olmasını çok istedik.” dedi.

Polat kendilerine oy vermiş ya da vermemiş hiç kimseyi ayrıştırmadıklarını ve umutlarının halen diri olduğunu belirterek “Aynı umutla aynı inançla, aynı mücadele ve kitlesellikle yerel seçim süreçlerinde mücadelemizi vereceğiz” dedi.

“BELEDİYELERİMİZ SOSYAL DEMOKRAT ANLAYIŞLA HİZMET EDEN BELEDİYELERDİR”

Yerele vurgu yapan Polat, “Yerele vurgu yapmamızın sebebi şudur; Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri bu topluma sosyal demokrat anlayışla hizmet eden belediyelerdir. Gerek Kartal Belediyemiz gerek Büyükşehir Belediyemiz gerek tüm Türkiye’deki belediyelerimiz parti ayrımı yapmadan tüm topluma hizmet etmektedir. Bunu tekrardan gerçekleşmesi için mücadele edeceğiz. Çünkü bu Cumhuriyet Halk Partisi kazanımı değil toplumun kazanımıdır. Bizler Kartallıyız. Kartal’a katkı sağlayacağımızı düşündüğümüz en önemli sonuç yerel seçim başarısı olacaktır.”

Polat, kadınların ve gençlerin öncelikli olacağını ve aynı zaman da yeni üyelerle ve partinin geçmiş tecrübesi ile birleşerek yürüyeceklerin belirtti.

“KİMSENİN KAYBETMEYECEĞİ VE HERKESİN KAZANACAĞI BİR SÜRECİN BAŞINDAYIZ”

Polat, “ Partimizin temel değerleri ve ilkeleri doğrultusunda adil, demokratik ve katılımcı bir süreç yöneteceğiz. Bu kongre süreci sadece yeni isimlerin belirlenmesi değil, aynı zamanda daha güçlü bir örgüt birlikteliğinin oluşturulmasının başlangıcıdır. Kimsenin kaybetmeyeceği ve herkesin kazanacağı bir sürecin başındayız. Bu süreç tüm Kartalımıza hayırlı olsun. Biz bir yola çıkıyoruz. Bu noktada Kartal’a hizmet etmek için arkadaşlarımla beraber adayım” dedi.

Kartal’ın Sesi gazetesi olarak “Yerele ilişkin daha somut bir planınız olacak mı?” sorumuza cevaben Mert Polat yaptığı açıklamada;

“Sloganımız Emeğimiz Kartal İçin bundan dolayı Kartal’da geçmişte görev yapmış, belediyeler yönetmiş, partiler yönetmiş parti büyüklerimiz var bunlarla istişare içindeyiz. Ayını zamanda bugün çok yenilikçi fikirleri olan gençlerle ve çok önemli noktalara parmak basan kadınlarla beraber Kartal bazında bir parti politikası hazırlıyoruz.”

Yerel yönetime ilişkin ise, yönetimin seçilen belediye başkanı ve atanan bürokratlar tarafından sürdürüldüğüne dikkat çekerek; “Bizim Kartal Belediyesine katkımız seçim süreçlerinde topluma sosyal demokrat belediyeciliği kazandırmaktır. Kazandığı andan itibaren süreçleri izliyor ve takip ediyoruz. İlçe başkanı olarak meclis grubumuza başkanlık yapacağız. Süreçle alakalı olarak arkadaşlarımız bizleri bilgilendirecek ve biz de onlarla ilgili görüşlerimizi arkadaşlarımıza belirteceğiz. Bu görüşlerimiz her zaman toplum yararına olacaktır.

Kartal’da meydanlarda olarak mücadele edeceklerini belirterek; “ Biz meydanlarda olacağız. Toplumun tüm kesimleri ve kurumları ile buluşacağız. Kartal’ın tüm dinamikleri ile beraber Kartal’a katkı program ve projeleri yapacağız.”

 

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı