Çarşamba, Aralık 6, 2023
Ana SayfaKÜLTÜR SANATSanat Akademisi Resim Bölümü, Yetenek Sınavları Yapıldı

Sanat Akademisi Resim Bölümü, Yetenek Sınavları Yapıldı

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nin Resim Bölümü’nde eğitim almak isteyen gençler için Yetenek Sınavları gerçekleştirildi. 450’ye yakın aday 7-8 Ekim tarihlerinde, Kartal Belediyesi Sahil Binası’na yetenek sınavlarına girdi.

Sınavda, jüri tarafından adaylara çeşitli objelerin karakalem ve pastel boya ile renklendirme tarzlarıyla resmedilmesi istendi. İki aşamalı ve 45’er dakikadan oluşan sınavlar sonucunda, 9-10-11 yaş ve 12-13-14 yaş ile 15-16 yaş olmak üzere toplamda 3 yaş grubundan yetenekli bulunan adaylar arasından öğrenci alımı yapılacak. Sınav sonuçları, Kartal Belediyesi internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Etkinliğe katılan aileler ve çocuklar, Sanat Akademisi’nin oluşturduğu bu fırsattan büyük bir memnuniyet ve heyecan duyduklarını ifade etti.

“Bu Akademi, Sadece Resim Öğretmeyle Kalmayacak”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Bu akademi, sadece resim öğretmekle kalmayacak, aynı zamanda çocuklarımızın hayal güçlerini, yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini geliştirecek bir platform” diyerek, şunları söyledi;

“Sanatın, insanların ruhunda yarattığı derin etkileri ve toplumun kültürel dokusuna kattığı zenginliği hepimiz çok iyi biliyoruz. Sanat, bir toplumun belleğidir. Geçmişini, bugününü ve yarının hayallerini yansıtan bir ayna gibidir.

Bu yüzden, genç nesillerimizin sanata erişimini kolaylaştırmak, yeteneklerini geliştirmelerine imkân sağlamak bizim için son derece kıymetlidir. Sanatın büyülü dünyasında çocuklarımızın yol alabilmesi için buradayız. Bugün, 450 çocuğumuzun bu sınav için başvuruda bulunması, sanata olan ilginin ve tutkunun ne kadar canlı olduğunun bir göstergesidir.

Bu tablo, Kartal’ın sanata ve kültüre olan duyarlılığının önemli bir yansımasıdır. Bu yüzden, bu akademiyi kurmak ve bu sınavı düzenlemek bir zorunluluktu. Çünkü sanat, geleceğin inşasında temel bir taş olarak hepimize rehberlik edecek.

Bu akademi, sadece resim öğretmekle kalmayacak, aynı zamanda çocuklarımızın hayal güçlerini, yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini geliştirecek bir platform olacaktır.

Onların sanatsal potansiyellerini keşfetmelerine ve bu potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmalarına yardımcı olacak. Sonuç olarak, bu akademiyle birlikte, Kartal’ın geleceğine sanatın renklerini ve dokusunu katmaya hazırız.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı