Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaEKONOMİŞehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Doktorlar İçin Siperlikli...

Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Doktorlar İçin Siperlikli Maske” Üretiyor

Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sağlık çalışanları için “Siperlikli Maske” üretimine başladı.

Projeye Müdür İsmail Yılmaz koordinasyonunda gönüllü katılan öğretmenler, Tanju Karagöl, İhsan Mutlu, Erdinç Coşkun, İbrahim Akdağ ve Ersin Yükselir  Lisesenin kendi üretimi olan 3D yazıcılarla “Siperlikli Maske” üretimine başladılar.
Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri kendi yaptıkları 3D yazıcılarla “Siperlikli Maske” üretimine salgından önce başlamışlardı. Koronavirüs salgını ortaya çıkınca gönüllü öğretmenler atölyeye girerek doktorlar için başladılar üretime.
Doktorların kullanabileceği nitelikte ve kalitede yapılan “Siperlikli Maske” hastanelerin en önemli ekipmanlarından biri haline geldi. Yoğun taleple karşı karşıya kalan gönüllü öğretmenler bir yandan yeni 3D yazıcı yapımına bir yandan da mevcut günlük üretimi artırmaya çalışıyorlar. Hatta eş zamanlı olarak bir başka okul için 3 adet 3D yazıcı üretimi yapmaktalar.
Gönüllü öğretmenler, koronavirüs salgını karşısında doktorları korumak için bir başka yerden temin ettikleri 2 adet  3D yazıcıyla günlük kapasitelerini ise 30-40 adetten 60-70 adete çıkarmaya çalışıyorlar.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı