Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaGÜNCELSelahattin Demirtaş, aktif politikayı bıraktığını duyurdu

Selahattin Demirtaş, aktif politikayı bıraktığını duyurdu

Selahattin Demirtaş: “Aktif politikayı bu aşamada bırakıyorum”

HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, “Kendi adıma, halkımıza layık bir politika ortaya koyamadığımız için içtenlikle özür diliyorum” diyerek aktif politikayı bıraktığını duyurdu.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, aktif politikayı bıraktığını duyurdu.

Demirtaş, Twitter hesabından, yarın Artı Gerçek’te yayımlanacak röportajının bir kısmını paylaştı. “Kendi adıma, halkımıza layık bir politika ortaya koyamadığımız için içtenlikle özür diliyorum” diyen Demirtaş, mücadeleyi cezaevinden dirençle sürdüreceğini belirterek aktif politikayı bıraktığını duyurdu.

Demirtaş’ın Twitter paylaşımı şöyle:

“Merhabalar. Yarın Artı Gerçek’te yayımlanacak röportajımdan iki paragrafı sizlerle paylaşıyorum:

‘Ben kendi adıma, halkımıza layık bir politika ortaya koyamadığımız için içtenlikle özür diliyorum. Pratikteki çabalarımla bu eksiklikleri giderme sözü veriyorum.

Ayrıca, bana yönelik yapıcı eleştirilere teşekkür ediyorum. Eleştirilerden yararlanmaya çalışacağım. Mücadeleyi cezaevinden her yoldaşım gibi dirençle sürdürürken, aktif politikayı bu aşamada bırakıyorum.’

Hepinize yoldaşça selam, sevgilerimi gönderiyor, hepinizi hasretle kucaklıyorum. Özgür günlerde görüşebilmek dileğiyle.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı