Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana SayfaPOLİTİKASerdaroğlu "Birinci derece problem AKP’den ve Tayip Erdoğan’dan kurtulmaktır"

Serdaroğlu “Birinci derece problem AKP’den ve Tayip Erdoğan’dan kurtulmaktır”

Doğru Parti Genel Başkan Rifat Serdaroğlu “Birinci derece problem AKP’den ve Tayip Erdoğan’dan kurtulmaktır”

Doğru Parti Genel Başkan Rifat Serdaroğlu “Türkiye’nin birinci derece problemi, – hangi düşüncede olursanız olun, isterseniz bize hiç oy vermeyin, sempati duymayın ama –  AKP’den ve Tayip Erdoğan’dan kurtulmaktır”

 
Doğru Parti Türkiye’nin 55 ilinde örgütlülüğünü tamamlarken Kartal’da da Doğru Parti Kartal İlçe Başkanlığı binasının açılışını Genel Başkan Rifat Serdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdi.
Doğru Parti Genel Başkan Rifat Serdaroğlu ve parti merkez yöneticileri Kartal’a ve çalışmalara verdikleri önemin göstergesi olarak hep birlikte Kartal’a geldiler.
Doğru Parti Kartal İlçe Başkanlığı binasının açılışı öncesi, Doğru Parti Kartal İlçe Başkanlığının düzenlediği kahvaltıda basın ve muhtarlarla bir araya gelen heyet parti programı ve güncel siyasete dair önemli açıklamalarda bulundular.

Açılış konuşmasını yapan Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar, daha önce basınla bir araya geldiklerinde ’muhtarlar üzerinden Kartal’ın temel sorunlarını birlikte tanımlayıp alana ineceklerine’ dair söylediklerine dikkat çekerek; “Muhtarlarla yaptığımız çalışmalarda gördük ki aslında mahallelerin sorunlarından çok kendi özlük hakları ile alakalı sorunlar olduğunu öğrendik. Bunlarla ilgili bir rapor hazırladık ve bu raporumuzu ilçeler ile ve genel merkezimize gitmek üzere hazırladık ve sunduk. Burada muhtarlarımıza yardımcı olacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi

 
İlk konuşmayı yapan İstanbul İl Başkanı Arda Ateş, basın ve muhtarlarla bu düzeyde yüksek katılımla gerçekleştirdiği organizasyon için Kartal örgütüne teşekkür etti. Ateş, devamında,  Ülkemiz için Cumhuriyet için çok kolektif bir çalışma yapılması gerekiyor. Bu kolektif çalışmayı memleket sevdamızla birlikte büyüterek sürdüreceğiz” dedi.
 
Ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Meriç Köyatası yaptığı konuşmada Doğru Parti’nin ekonomi alanındaki programına dikkat çekti ve somut proje öneriler sundu.
Köyatası, “Ekonomi programımızın temel hedefi refah sağlamak ve sağlanan bu refahı da hakça bölüş-mektir. Ekonomide bir yapısal program değişikliğine ihtiyaç var. Bu değişiklik temel ilke olarak belirlediğimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 1920’li yıllarda ortaya koyduğu “Karma Ekonomi Modeli’dir” dedi. Köyatası, bu temel değişimin dört temel ayağını olacağını belirti. Bu dört temel ayağı ise, eğitim, planlama, sosyal devlet, devri sabık yaratarak tüm yolsuzlukları araştırmak ve yeniden devletleştirmeyi gündeme getirmek olarak tanımladı.
Dış Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Haluk Günuğur ise yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dış politikasının eleştirerek “Avrupa Birliği sürecinin bitmiştir” dedi

Günuğur, Demirtaş ve Kavala davalarına ilişkin yargı kararlarının uygulanmadığı koşullarda Avrupa Birliği sürecinin devam etmesi mümkün olmayacağını söyledi.
Daha sonra Doğru Parti Genel Başkan Rifat Serdaroğlu söz aldı. Serdaroğlu konuşmasına yaşamını yitiren Kartal Topselvi Muhtarı Ramazan Keklik’i anarak başladı. Serdaroğlu, “Bizim bir özelliğimiz söyleyeyim. Bizim partimizin adı neden “Doğru” biliyor musunuz? Çünkü biz Türk milletine asla yalan söylemeyeceğiz” dedi.

Serdaroğlu muhtarların katılımından ve kadın muhtarların çok olmasından duyduğu memnuniyeti belirterek kadınların politikaya el atması gerektiğini belirtti. Doğru Parti Kartal İlçe Başkanlığının çok güzel bir çalışma yaptığını ve sizlerin sorunlarınız üzerinden söylediklerinizi kitapçık haline getirmişler. Başkanımız Gülay Şakar bunu bana da verdi ve inceledim. Yarın bizim başkanlık divanı toplantımız var. Yarın başkanlık divanında bunu tartışacağız. Sayın Kılçdaroğlu’nun bu konuda çok güzel çalışmaları var. Kendisini kutluyorum muhtar sorunların sahip çıktığı için” dedi.
Serdaroğlu, 55 ilde örgütlenmeyi tamamladıklarını ve kongreleri yapacaklarını belirtti.
Serdaroğlu tüm güncel sorunlara ilişkin yaptığı açıklamanın ardından, “ “Türkiye’nin birinci derece problemi,( hangi düşüncede olursanız olun, isterseniz bize hiç oy vermeyin, sempati duymayın ama) Türkiye’nin birinci derecedeki problemi AKP’den ve Tayip Erdoğan’dan kurtulmaktır” diye tamamladı konuşmasını.
Soru ve cevap biçiminde devam eden kahvaltının ardından Doğru Parti Kartal İlçe Başkanlığı binasının açılışını yapmak üzere ilçe binasına geçildi. Kalabalık bir katılımla  Kordonboyu Mahallesi  Ankara Caddesi Çağlar İşhanında bulunan Doğru Parti Kartal İlçe Başkanlığı binasının açılışı gerçekleştirildi.
Doğru Parti Genel Başkan Rifat Serdaroğlu ve parti merkez yöneticileri Kartal’a ve çalışmalara verdikleri önemin göstergesi olarak hep birlikte Kartal’a geldiler.
Çiğdem Türkmen’nin sunumu yaptığı kahvaltıya
Doğru Parti Genel Başkanımız Rifat Serdaroğlu
Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Avam Apaydin
Dış Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Haluk Günuğur
İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Ahi
Genel Sekreter Tevfik Sipahi
Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Faik Akyol
Ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Meriç Köyatası
Yüksek Haysiyet Divan Kurul Başkanı Ömer Işık Ece
Basın Danışmanı Ümit Turpçu
İstanbul İl Başkanı Arda Ateş
Parti Kurucusu ve İl Teşkilat Başkanı Sedat Özkan
Parti Kurucusu ve İl Mali İşl.Sorumlu Başkan Hasan Okhan Okumuş
Parti Kurucusu ve İl Eğitimden sorumlu Başkan Adnan Dikicioğlu
Parti Kurucusu Mahir Soyoz
Ümraniye İlçe Başkanı Fikret Konak
Ataşehir İlçe Başkanı Dursun Karaağaç ve yöneticileri
Maltepe İlçe Başkanı Mustafa Taner ve yöneticileti
Şişli İlçe Başkanı Cihangir Yılancıoğlu
DP Kartal eski Belediye Başkan Adayı Müslim Şahanoğlu
DP Kartal eski İlçe Yöneticisi Neşe Torunoğlu
Maltepe küçükyalı merkez mahalle Muhtarı Kadriye Necla Timur
Kartal İlçe Örgütü, Mali işl.sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Yücetaş
STKlardan sorumlu Başkan yardımcısı Gürbüz Pak
Siyasi işlerden sorumlu Başkan yardımcısı Rafet Kantarcı
Teşkilattan sorumlu Başkan Yardımcısı  Adem Öztürk
İlçe Genel Sekreteri Yeşim Ersoy Özkaya
Ayşe Büber , Galip Okumuş , Hanife Kandemir , Vedat Alan , Tevfik Yılmaz ,
Kartallı muhtarlar ve basın katıldı.
 
 
 
 

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar