Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana SayfaKÖŞE YAZARLARIYaptığımız İyilikler Karşılıksız Olmalıdır

Yaptığımız İyilikler Karşılıksız Olmalıdır

Değerli Dostlarım, yaptığımız iyilikler karşılıksız olmalıdır. Karşılığında bir beklentiye girmemeliyiz.
Yaptığımız iyilikler bulaşıcıdır ve çabuk yayılır. Bireylere atfedilmemesi gerekir. İyilikler kişiden başlar ama kalabalıklarla katlanır. Yaptığımız iyiliğin karşılığını göremeyince üzülmemeliyiz.
İyiliğin iyilikle çoğalan bir adalete sahip olduğuna güvenmemiz lazım. Yaptığımız iyiliklerin karşılığının mutlaka bize döneceğine inanmamız gerekir .Yaptığımız her iyilik manevi anlamda da kalbimizi temizleyecektir ve temiz bir kalp Tecelliğah-ı İlahidir. Yani Yaradan’ın açığa çıktığı yerdir der Erenler. İsyanlardaydı oysa bilmiyordu imtihanlardaydı.( Mevlana) Kış gelir geçer her kışın sonu bahardır. Karanlıklar aydınlıklara gebedir. Ruhu temiz olanın işleri rast gider elbet. Çünkü kainatın değişmez kuralıdır bu. Yeter ki ilahi sistemin adaletine duyulan güven sağlam olsun.
Gecenin güneşi doğuracağına ve iyiliğin iyilik doğuracağına itimat etmek umutsuzluğa kapılmaktan ve kötülüğe sapmaktan korur. Bu öyle bir adil sistemdir ki kötülükte kötülüğü doğurur.
Değerli Dostlarım, bu noktada kalbinizi hangi duyguyla beslemeyi tercih edeceğinize iyi karar verin sevgilerimle esen kalın.

Mehmet Şahin
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar