Çarşamba, Haziran 7, 2023
Ana SayfaKADINTanyerili Kadınlar, Anneler Günü Etkinliğinde Buluştu

Tanyerili Kadınlar, Anneler Günü Etkinliğinde Buluştu

Erzincan İli Tanyeri Nahiyesi Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Kadın Kolları, Bülent Ecevit Kültür Merkezinde Anneler Günü Etkinliği gerçekleştirdi.

Erzincan İli Tanyeri Nahiyesi Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Kadın Kolları Başkanı Perihan Gül, ” Anne demek fedakarlık demektir. Anne demek emek demektir. Hiç bitmeyen bir sorumluluk demektir” diyerek selamladı konukları.
CHP 1. Bölge milletvekili adayı Suat Özçağdaş, CHP İl Başkan Yardımcısı Eser Şenay, CHP Adalar İlçe Başkanı Ercan Akpolat, Erzincan Altınbaşak Beldesi Derneği Başkanı Şükrü Oğuzalp, CHP Burgazada Başkanı Zeki Kaya, Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş, Pendik Şahkulu Dergahı Başkanı Zeynel Fırat, Pendik Pir Sultan Abdal Derneği ve Cemevi başkanı Tuncay Parlak, İBB Veteriner İşleri Müdürü Fevzi Karaağaç, Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Şenol Karasu, Kartal Belediyesi Kartusaş Genel Müdürü Yaşar Tan, Ardahan İli Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Şenay Yavuzbilge ve yönetim kurulu, Erzincan Çukurçimen Dernek Başkanı Atabey Şahin, yönetim kurulu ve kadın kolları, Erzincan Avcılar Köyü Dernek Başkanı Murat Cömert, yönetim kurulu ve kadın kolları CHP Kartal kadın kolları ve daha birçok kurum ve kişi etkinliğe katılarak dayanıştılar.
Sunuculuğunu İsmail Biçerin yaptığı gecede Erzincan İli Tanyeri Nahiyesi Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yönetim, kadın, gençlik ve denetim kurulları sahneye çıkarak konukları toplu olarak selamladılar.
Erzincan İli Tanyeri Nahiyesi Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Vedat Bal yaptığı konuşmada kadın kollarına verdikleri emek ve hazırladıkları gece için teşekkür ederek depremde yaşamını yitiren anneleri andı. Deprem bölgesine dernek olarak yaptıkları yardımları anlatarak başta gençlik olmak üzere üyelere teşekkür etti.
Gençler sahnede deprem bölgesinde yaşamını yitirenler anısına tek tek illeri seslendirerek 11 mum yakarak ve sahneye 11 karanfil bırakarak andılar.
Erzincan İli Tanyeri Nahiyesi Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları Başkanı Hasan Çelik; “Gerçek sevgi ve merhamet görmek isteyenler annelerine bakmalıdırlar. Onların her bakışında sevginin ayrı bir yanı keşfedilir. Annelerimiz içn ne yapılsa azdır.
Hasan Çelik başta Ali İsmail Korkmaz’ın annesi olmak üzere acı çeken tüm annelerin Anneler Gününü kutlayarak konuşmasını bitirdi.
CHP 1. Bölge milletvekili adayı Suat Özçağdaş, CHP İl Başkan Yardımcısı Eser Şenay ve CHP Adalar İlçe Başkanı Ercan Akpolat’ın da konukları selamlamasının ardından gece Onur Güney Kumaş ve grubunun,  Mihmani Hasan Özdemir ve koronun sahne aldığı müzikle sona erdi.
Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı