Pazar, Mayıs 29, 2022
Ana SayfaPOLİTİKATKP Karta Karlıktepe'de Semtevi Açtı

TKP Karta Karlıktepe’de Semtevi Açtı

Kartal’da Türkiye Komünist Partisi’nin 3. Semtevi  Karlıktepe Mahallesi’nde açıldı.

İstanbul/ kartal

Açılışta konuşan TKP MK Üyesi Alpaslan Savaş,”Semtevinde halk kararlarını alacak. İhtiyaçlarını belirleyecek, mücadele edecek’’ dedi.

“MÜCADELENİN MERKEZİNİ İNŞA EDECEĞİZ”

Karlıktepe Semtevi adına açılış konuşmasını yapan Melis Güngör, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkışın ancak ve ancak bu düzenin değişmesi ile mümkün olduğunu belirtirken;

“Karlıktepe Mahallesi’nde uzun süredir siyasi faaliyet yürütüyoruz. Aslında açılışı çok geç oldu semt evimizin. Karlıktepe’de Türkiye Komünist Partisi uzun zamandır siyasi faaliyet yürütüyor. Burada bulunan komşularımız da biliyorlar, evlerde toplantılar düzenledik, yürüyüşler yaptık, etkinlikler, eylemler yaptık. Şimdi de mahallemizde açtığımız semt evi ile bu mücadelenin merkezini inşa edeceğiz’’ dedi.

“SEMTEVİMİZ AYDINLANMANIN MERKEZİ OLACAK”

Melis Güngör’ün ardından Karlıktepe Kadın Dayanışma Komitesi adına Filiz Özdemir Karakaya söz alarak; emekçi kadınların yaşadıkları sorunlardan bahsetti.

Karlıktepe KDK’nın semtevi ile birlikte daha anlamlı olacağını ifade eden Karakaya, ‘’Semtevimiz mahallemizde aydınlanmanın merkezi olacak. Kadınların bir arada olabileceği, mücadele edebileceği bir mekan semtevleri’’ ifadelerini kullandı.

“19 YAŞIMDA FABRİKA İŞÇİSİ OLDUM”

Karlıktepe Mahallesi semtevi gençleri adına konuşan Furkan Sert, ekonomik zorluklar nedeniyle üniversiteye gidemediğini söyledi.

Sert, “Ben bu mahallede oturan bir gencim. Hem de genç bir işçiyim. Liseyi bitirdikten sonra Türkiye koşullarının sebep olduğu ekonomik sıkıntı yüzünden daha 19 yaşımda fabrika işçisi oldum. Her genç gibi bende üniversite öğrencisi olmak istedim fakat bu mümkün olmadı maalesef. Bizler gençler olarak bu mahallede hiçbir öğrencinin mağdur olmaması için mücadele edeceğiz. Bir öğrencinin, bir gencin ayağı taşa takılsın bu mahallede, yardıma koşacağız. Omuz omuza vereceğiz kol kola gireceğiz. Sıkıntıların hepsini beraber aşacağız. Unutmamak gerekir, öğrencilerin gençlerin yaşadığı sorunlar bu ülkede ki işçilerin emekçilerin sorunlarından bağımsız değildir. Tüm gençleri Türkiye Komünist Partisi altında omuz omuza mücadele etmeye çağırıyoruz’’ diye konuştu.

Son olarak ise Türkiye Komünist Partisi Merkez Komite Üyesi Alpaslan Savaş, söz alarak konuşma yaptı.

“BU DÜZENİNİN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR”

Türkiye siyasetine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Savaş, “Erdoğan’ı göndermek için elimizden geleni yapacağız. Erdoğan’ın gitmesi yeterli değil bu düzenin değişmesi gerekiyor” dedi

Halkın siyasetten uzak bırakıldığını, TKP’nin ise halkın siyaset yapabilmesi için tüm olanaklarını seferber ettiğini söyledi.

TKP’nin ülkenin birçok noktasında  semtevleri açtığını belirten Savaş, “Semtevinin bulunduğu bir mahallede hiçbir kadın şiddete uğrayamaz, uyuşturucu satıcıları gençleri zehirleyemez. Burada açtığımız semtevi halkın semtevidir. Halkın karar alacağı, karar vereceği bir mekandır’’ diyerek tamamladı konuşmasını.

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar