Çarşamba, Nisan 24, 2024
Ana SayfaGÜNCELTKP, Kartal Petrol-İş Mahallesi’nde Seçim İrtibat Bürosu Açtı

TKP, Kartal Petrol-İş Mahallesi’nde Seçim İrtibat Bürosu Açtı

TKP, Kartal Petrol-İş Mahallesi’ndeki Seçim İrtibat Bürosu’nu TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, TKP Kartal Belediye Başkan adayı Gökmen Dumlu ve uluslararası komünist parti temsilcilerinin katılımıyla açtı. Açılışa mahallelilerin yoğun ilgisi dikkat çekti.

2024 Yerel Seçim hazırlıklarını sürdüren Türkiye Komünist Partisi (TKP), 30 Aralık’ta adayını açıkladığı İstanbul Kartal’daki çalışmalarını hızlandırdı.

Karlıktepe, Uğur Mumcu ve Cumhuriyet mahallerinde bulunan semtevlerinde çalışmalarını sürdüren TKP, bugün Petrol-İş mahallesinde seçim irtibat bürosunu büyük bir coşkuyla açtı.

Açılışa TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, TKP Kartal Belediye Başkan adayı Gökmen Dumlu ve uluslararası komünist parti temsilcileri katıldı.

“KİŞİSEL ÇIKARLAR YURTTAŞLARIMIZIN ÇIKARLARININ ÜZERİNDE DEĞİLDİR”

Açılışta söz alan Okuyan, “Yerel yönetimlere aday olurken TKP bir şeyin altını çiziyor. Yurttaşlarımızın ihtiyaçlarının satılık olmadığı, ticaret konusu olmadığı bir yerel yönetim anlayışı. Kartal’da Gökmen kardeşimizin, Kadıköy’de Fatih Maçoğlu’nun ve diğer bütün adaylarımızı birleştiren şey kişisel çıkarlar yurttaşlarımızın çıkarlarının üzerinde değildir. Biz bunun sözünü veriyoruz ve diyoruz ki: bu temel ilkemizi satmayız; vicdanımızı, ahlakımızı ve partimizi satmayacağımız gibi” ifadelerini kullandı.

“ZÜBÜKLERDEN KURTULUYORUZ”

Okuyan, “Türkçe’ye bir kavram hediye edildi ünlü bir edebiyatçımız tarafından: Zübük kavramı. TKP’nin bu seçimlerdeki bir diğer sloganı Zübüklerden Kurtuluyoruz. Memleketi zübükler yönetiyor. Zübük, sahtekardır, başkasının emeğine konandır, fır döndüdür, sanata, bilime düşmandır. Zübük kavramı bu memlekette merkezi iktidardır, yerel iktidarlardır. TKP diyor ki, bu seçimlerde mümkün olduğu kadar zübükten kurtulalım. Baktığınız zaman bir komüniste, bir devrimciye özü sözü bir bir insan görürsünüz. Biz halkımız zübüklerden oluşmuyor. Bizim halkımız yoksul bırakılmış insanlardan oluşuyor. Şimdi bir avuç zübükten kurtulma zamanı geldi. Emekçilerin Kartal’ı diyoruz. Kartal’da emekçilerin temsiliyetini taşıyanlara güç verelim. Memleketi, vicdanımızı, ahlakımızı satmayacağımızı gösterelim ve zübüklerden el birliği ile kurtulalım” diye konuştu.
Okuyan’ın ardından Yunanistan Komünist Partisi Merkez Komite üyesi Eliseos Vagenas söz alarak yurttaşları selamladı.

“KARTAL’I TEMİZLEYECEĞİZ VE KARTAL’I AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

Vagenas’tan sonra kürsü TKP Kartal Belediye Başkan adayı Gökmen Dumlu geldi.
Konuşmasına uluslararası konukları selamlayarak başlayan Dumlu, “Burada bir seçim irtibat bürosu kurduk. Biz gelmeden önce burası harabe bir durumdaydı. Bu sokakta yaşayan komşularımız da rahatsızlardı. Ama biz girdik, güzelleştirdik, komünistlerin eli değdi buraya, bu sokağa değdi, bu mahalleye değdi daha da güzelleşecek.

Doğduğum, yaşadığım, çocukluğumun, gençliğimin geçtiği, anılarımın olduğu, mücadele hayatımın büyüdüğü Petrol-İş mahallesinde açtığımız büromuz çok önemli bir yer tutacak. Burayı temizledik, bütün sokağı, bütün mahalleyi temizleyeceğiz, Kartal’ı temizleyeceğiz ve Kartal’ı ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

 

“KARTAL HALKI DAYANIŞMA İLE BU MÜCADELEYİ BÜYÜTTÜ, SEÇİMLERİ DE BÖYLE KAZANACAĞIZ”

Dumlu sözlerine şöyle devam etti:
“Biz komünistlerin vaadleri yoktur, programları vardır. Mahalle meclislerimizi kurduk, büyütüyoruz. Meclislerimizle Kartal’ı yöneteceğiz. Bu anlamda aday ben değilim, Kartal halkı. Gittiğiniz her yerde belediye başkan adayı benim deyin. Söz, yetki, karar Kartal halkında olacak. Talana, yalana izin vermeyeceğiz Kartal’da. Kartal halkı dayanışma ile bu mücadeleyi büyüttü, seçimleri de böyle kazanacağız.

Mahallelilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen açılışta, halk oyunları ekibi kısa bir gösteri sergiledi. Açılış programı çekilen halaylarla sona erdi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı