Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaGÜNCELTuzla'da 168 dönüm Askeri alan imara açılıyor

Tuzla’da 168 dönüm Askeri alan imara açılıyor

Şehir ve Çevrecilik Bakanlığı tarafından Tuzla’da 168 dönüm Askeri alan ticaret + konut amacı ile imara açıldı.
Şehir ve Çevrecilik Bakanlığı tarafından Maliye hazinesine ait 168. Dönüm Askeri ve kısmen spor tesisi alanı imara açılmak üzere planlar askıya çıkarıldı.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın söz konusu alan için protokol ve işbirliği yapma yetkisi istemiş ve Cumhuriyet Halk Partisi Tuzla Belediye meclis grubunun muhalefet şehri koymuştu.
Cumhuriyet Halk Partisi Tuzla Belediye meclis grubu: “İlave 7 nolu rapor (Rezerv yapı alanı içindeki taşınmazlar için yetki talebi) muhalefet şerhi: Aydınlı ve İçmeler bölgesinde askeri alan fonksiyonunda kalan tamamı boş ve yeşil alanın yapılaşmaya açacak, nüfus yoğunluğunu artıracak ve Meclisi devre dışı bırakacak şekilde tek başına plan değişikliği yetkilerini de içeren sınırsız ve ucu açık yetki talepli teklifin bu haliyle kabulü mümkün değildir. Bu nedenle komisyon çoğunluk görüşüne katılmıyoruz” diyerek muhalefet şehri koydu.”
İBB Eski Meclis Üyesi İbrahim Doğan yaptığı açıklamada; “
Tuzlada 168 dönüm Askeri alan ticaret + konut amacı ile imara açıldı.  ÇEVRE VE SEHİRCİLİK BAKANLIĞI  tarafından  Maliye hazinesine ait 168. Dönüm Askeri ve kısmen spor tesisi alanı olarak imara açılmak üzere planlar askıya çıkarıldı.
Yapılan planlar tamamen ticari ve rant amaçlıdır. Bu planlar yasaları ve şehircilik ilkelerine aykırı olduğundan derhal geri çekilmelidir.   Zira Tuzla İlçesinde ve genelde de İstanbul’da Konut fazlası vardır. Ancak Merkezi iktidar ve ona bağlı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı beton ekonomisinde ısrar ediyor. Bu kentin yeşil alanlarını hız kesmeden betonlaştıran anlayış İBB’yi ve onun iradesini de yok saymaktadır.   Yasalara aykırı ve kamu yararı taşımadığından geri çekilmelidir.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar