Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANATUsta Sanatçılar Barış Manço ve Cem Karaca Kartal’da Anıldı

Usta Sanatçılar Barış Manço ve Cem Karaca Kartal’da Anıldı

Türk müzik tarihinin değişim ve gelişimine imzasını atmış iki büyük ustası Barış Manço ve Cem Karaca, ölüm yıl dönümleri dolayısıyla Kartal Belediyesi’nin düzenlediği konserle anıldı. Yoğun programına rağmen anma programına yetişen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de salonu tıklım tıklım dolduran Kartallı dinleyicilerle birlikte sanatçıların eserlerine eşlik etti.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün, Şubat ayı anma programı kapsamında Soğanlık Kültür Merkezi’nde organize ettiği anma konserinde, müzik tarihine isimlerini altın harflerle kazımış Barış Manço ve Cem Karaca’nın eserlerini sanatçılar Onur Barış Gülhane ve Burak Şen, müthiş bir uyumla seslendirdi. Müzisyenler; Bülent Güven, Alican Eren ve Cem Yalçınkaya’nın performansının da ayakta alkışlandığı konsere, çocuklar da yoğun ilgi gösterdi.

Yoğun programına rağmen konsere yetişen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, sahneye çıkarak müzisyenlere çiçek takdim etti. Sanatçılar ve orkestranın yanı sıra; geceye davetli olan ve yıllarca Barış Manço’nun menajerliğini yapmış bir isim olan Melih Erdem’e ve Kurtalan Ekspres müzik grubunun menajerliğini yapmış Volkan Seviğ ve İzmanço Sosyal Medya Grubu temsilcisi Arzu Altınışık’a da buket takdim edildi.

Sahnede kısa bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, unutulmaz bir gece yaşadıklarını ifade ederek yıllar geçse de bazı değerlerin unutulmadığını ve nesilden nesile aktarıldığını ifade etti. Merhum her iki sanatçının eserlerinin ezbere söylendiğini ve salonda farklı yaş gruplarından insanlar olduğu belirten Yüksel, sanatın güzelliğinin de bu olduğu belirterek “Bizi birleştiren ve Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de bahsettiği o hayat damarlarından biri olan sanatın gücünü bugün yaşamış olduk” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren konserin ardından dinleyicilerin yoğun isteğini kırmayan sanatçılar, bir kez daha sahne alarak bir eser daha seslendirirken salona aileleri ile gelen bazı miniklerin yoğun sese rağmen uyumaları ise ilginç bir görüntü oluşturdu.

Anma konserine; Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Dr. Dilek Kars ve Olcay Özgön, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Kartallı vatandaşlar ve her iki efsane ismin hayranları katıldı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş