Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANATUzman Öğretmen Sevilay Özyürek'in Gururu "Değerli Umutlar" Sergisi

Uzman Öğretmen Sevilay Özyürek’in Gururu “Değerli Umutlar” Sergisi

Uzman Öğretmen Sevilay Özyürek’in Gururu “Değerli Umutlar” Sergisi

Özel gereksinimli öğrenciler öğretmenleri Sevilay Özyürek ile “Değerli Umutlar” sergisinde renklerle dans edip hayallerini gerçekleştirdiler.

Sevilay Özyürek, Ekonomi, işletme sosyoloji, felsefe mezunu olduktan sonra da Uluslararası ilişkiler, çocuk gelişimi aile danışmanlığı bölümlerini tamamlayarak çok diplomalı Uzman öğretmen sosyolog aile danışmanı olarak tüm bilgisini özel gereksinimli çocuk öğrencilerin eğitimine adamaktadır.

Sevilay Özyürek, daha önce gazetemize verdiği bir röportajda “Çok diplomalı oluşumun nedeni öğrenmeye ve bilgilerimi transfer etmeye olan tutkum. Zihnimde ve kalbimde düşüncelerime biçim kazandırırken, aslında kendimi de disipline etmiş oluyorum. Öğrenmek beni çoğaltıyor.” Demişti.

Sevilay Özyürek, hem kendini hem de öğrencilerini çoğaltarak yaşamı zenginleştirmektedir.
Öyle ki; Sevilay Özyürek’in öğrencileri, İlkem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Sakarya Üniversitesi, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü “Değerli Umutlar” Sergisinde Sanatın 6 dalında eserlerle yer aldılar.

Özel gereksinimli çocuk öğrenciler “Değerli Umutlar” sergisinde, cam panoda ahşap boyama, guiling, yaprak sanatı, taş boyama, mandala, pul sanatı, akrilik tuval resim sanatı, cam teraryum, resim kabartma sanatı ve hayali çizimler gibi birçok eseri sergilediler.

Sevilay Özyürek, ben sadece yeteneğini keşfettiğim öğrencilerime rehber oldum gerisi onların başarısı dediği sergiyi; “Hayallerimi gerçekleştirmiş olmanın gururu ile … Öğrencilerimin emeklerini taçlandırmış olmanın onurunu yaşıyorum, Renklerle dans ettik, söyleştik hayallerimizi gerçekleştirdik mutluyuz.” diyerek tanımladı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş