Çarşamba, Aralık 6, 2023
Ana SayfaPOLİTİKACumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan EYT açıklaması: Arzumuz, yılbaşından önce gündemden çıkarmak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan EYT açıklaması: Arzumuz, yılbaşından önce gündemden çıkarmak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan EYT açıklaması: Arzumuz, yılbaşından önce gündemden çıkarmak

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT, memur ve emekli maaş artışını yılbaşı öncesi yapmak istediklerini söyledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile memur ve emekli maaşlarındaki düzenlemeyi yılbaşından önce yapmak istediklerini söyledi. “Fatih Sondaj Gemimiz, Çaycuma-1 sondajında denizin 3 bin 23 metre altında 58 milyar metreküplük doğal gaz rezervini keşfetti” diyen Erdoğan Karadeniz’de keşfedilen toplam 710 milyar metreküp gaz rezervinin piyasa değerinin 1 trilyon doları bulduğunu söyledi.Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

EYT AÇIKLAMASI

“Girdi maliyetlerindeki artışların üstünde fiyatlamalar yaparak fırsatçılık peşinde koşanları asla affetmeyeceğiz.””Ülkemizin zenginliğini çalışanlar başta milletimizin her kesimine yansıtmakta kararlıyız. Memur ve emekli maaş artışlarını da bu yaklaşımla yapacağız.””Çalışanlarımızın, emeklilikle ilgili beklentilerini karşılayacak hazırlığı yakında tamamlıyoruz.””Fırsatçılar bizim gözümüzde günübirlik yüksek kazanç uğruna kendilerinin de içinde bulunduğu Türkiye gemisini delmeye çalışan haramzadelerdir.””8 bin 507 liralık asgari ücretin 250 lirası işveren tarafından değil devletçe ödenecektir.””Arzumuz, EYT meselesini yılbaşından önce gündemden çıkarmaktır.””Enflasyonu 2023 sonuna kadar yüzde 30’un altına düşürmek istiyoruz. Amacımız 2024’te ülkemizi yeniden tek haneli enflasyon rakamlarına kavuşturmak.””Suriye’de ülkemize yönelik tehditleri tamamen yok etmek için 30 kilometre derinliğindeki güvenlik hattımızdaki boşlukları kapatacak, yeni adımlar atacağız””Terör örgütünün silahlı kapasitesi yanında güç ve destek aldığı tüm kaynaklarını tüm altyapısını imha edecek yeni bir mücadele safhasına geçeceğiz.””Yeni anayasa gündemimizdeki yerini koruyacak. Yargılamalarının hızlı ve etkin sonuçlanmasını temin edecek yeni adımlar atacağız. Avukatlarımız için yeni çerçeve kanun hazırlayacağız””Uzaktan muayeneye imkan sağlayan elektronik muayene sistemini ülkemizle tanıştırmaya hazırlanıyoruz.”

DOĞAL GAZ REZERVİ AÇIKLAMASI

“Fatih Sondaj Gemimiz, Çaycuma-1 sondajında denizin 3 bin 23 metre altında 58 milyar metreküplük doğal gaz rezervini keşfetti. Karadeniz’de keşfedilen toplam gaz rezervi 710 milyar metreküp, piyasa değeri 1 trilyon doları buluyor.””Hazar’ın, Akdeniz’in, Orta Doğu’nun enerjide merkez noktasının Türkiye olmasını sağlamakta kararlıyız.””Sadece İstanbul ve Çanakkale’deki köprülerimizle değil enerji köprüleriyle de doğuyu ve batıyı birbirine bağlayacağız.””Özel ve kamu günlük yurt içi petrol üretimimiz bugün itibarıyla 80 bin varile ulaştı. Önümüzdeki yıl üretimimizi 100 bin varile çıkarmayı hedefliyoruz.””Çiftçilerin en önemli kimyevi gübre ve karma hayvan yemi fiyalarında indirim yapıyor, hem de fiyat sabitlemesine gidiyoruz. Gübre ve yem fiyatlarını nisan sonuna kadar sabitliyoruz.” “Ocak ayının ilk haftası 3 milyon hak sahibine toplamda 13 milyar lira olarak yapılacak Aile Destek Programı ödemelerini yılbaşından önceye çekiyoruz.””Tarım Kredinin toplam 2 bin 170 hizmet noktasında 600 çeşit ürün (temel ihtiyaç maddeleri) en ucuz fiyatla satışa sunulacak.”

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı