Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaGÜNCELYalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi Yıl Sonunda Açılacak

Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi Yıl Sonunda Açılacak

Kartal Belediye Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Yalı Yunus Topselvi Kültür Merkezi’nin 2023 yılı bitmeden hizmete hazır hale getirileceğini söyledi.

Kartal Belediye Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Yalı Yunus Topselvi Kültür Merkezi’ne giderek incelemelerde bulundu. Binadaki işlerin büyük oranda bittiğini, 2023 yılı bitmeden hizmete alacaklarını kaydeden Yüksel, binada farklı bir girişi olan ve bölge halkının en önemli taleplerinden biri olan taziye evinin de vatandaşların kullanımına açılacağını belirtti.

Binada konferans ve sinema salonunda bazı işlerin devam ettiğini, bunun haricinde diğer işlerin büyük oranda bittiğini kaydeden Yüksel, Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi’nin, Mustafa Necati Eğitim Destek Kursu ile birlikte lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere verilen hizmeti artıracağını söyledi.

Merkezde açılacak yeni derslikler, kütüphane ve ders çalışma alanları ile bölgedeki öğrencilerin başarı oranının artmasını hedeflediklerini kaydeden Başkan Yüksel, binanın terasında bir sosyal tesisin açılması için düzenlemeler yapacaklarını ifade etti.

Yüksel, Belediye’nin bazı birimlerinin de kültür merkezinde yer alacağını ve vatandaşların emlak vergisi gibi bazı işlemler için belediyeye gelmesine gerek kalmayacağını ve Komşu İletişim Merkezi’nin bir biriminin de binada yer alacağını söyledi.

Kültür Merkezi Binasında Taziye Evi

Kültür merkezini planlarken ve inşaat aşamasında da bölge halkından yoğun bir şekilde taziye evi isteği aldıklarını belirten Kartal Belediye Başkanı Yüksel, bu yüzden binada girişi farklı yerden olan bir alanı planladıklarını söyleyerek taziye evini inceledi.

Taziyeye gelenler ile kültür merkezine gelen öğrencilerin karşılaşmaması için girişi bu şekilde planlama yaptıklarını ve taziye evinde belediyenin cenaze hizmetleri ile ilgili birimlerinin de hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Yalı, Yunus ve Topselvi Mahallelerine Hizmet Verecek

Kartal’da 3 mahallenin ortak kullanımına açılacak olan Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi 8 kattan oluşuyor.

Toplam 4845 metrekare inşaat alanına sahip merkezin, inşaatı sırasında da çevre binalara zarar verilmemesi için 8,5 metre uzunluğunda 193 kazık çakıldı.

Çok fonksiyonlu kültür merkezi olması planlanan Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi’nin -2 katında fuaye alanı ve çok amaçlı salon, -1 katında yine fuaye, mini kafe mutfak ve dekor alanı yer alıyor.

Merkezde çok amaçlı bir salon, sahne ve 186 kişilik kapasiteye sahip oturma alanları yer alıyor.

Merkezin zemin katında ise giriş alanı, ödeme noktaları, taziye ve toplantı salonu; 1. katın tamamında ise kütüphane ve toplantı odaları yer alıyor.

3 mahallerin buluşma noktası olan Merkezin 2. katında 11 atölye; 3 katında ise 11 derslik yer alırken, 4. katta ise sergi ve çok amaçlı salon, kafeterya, mutfak personel odaları ve açık teras yer alıyor. Kültür merkezinin 500 metrekare büyüklüğündeki teras çatı katında ise teras kafe yer alıyor.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş