Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana SayfaYEREL YÖNETİMYalı, Yunus, Topselvi Kültür Merkezi Yükselmeye Başladı

Yalı, Yunus, Topselvi Kültür Merkezi Yükselmeye Başladı

Kartal/Yüksel FIRAT

Kartal Yalı Mahallesi Konfor Sokak’ta 7 katlı olarak inşa edilmekte olan Yalı, Yunus, Topselvi Kültür Merkezi törenle atılan radya temelle birlikte yükselmeye başladı.


25 Kasım 2020 yılında temel kazı faaliyetine başlanan Yalı Yunus ve Topselvi Kültür Merkezi Projesi’nde  Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel bugün radya temelin beton atımını bizzat kendisi başlatarak yeni bir sürecin startını verdi.
Hafriyat çalışmaları, 200 fore kazık ve bağlantısıyla hem hafriyat alanının hem de komşu binanın güvenliğinin sağlanması ile gerçekleşen çalışmalar sonucu 80 cm yükseklikteki radya temelin kalıp ve demir döşemesinin de bitmesiyle, temel betonun atımı gerçekleştirildi. 2 bodrum katın olduğu yapı artık yükselmeye başladı.

3 mahallenin Yalı, Yunus ve Topselvi’nin “Kültür merkezinde; çok amaçlı salonlar, içinde mutfağı bulunan taziye evi, toplantı salonları, kütüphane, idare odaları, 11 adet atölye sınıfı, Kartal Akademisi için 11 adet derslik ve çatı katında açık teras olacak.
Yüksel, Yalı, Yunus ve Topselvi Mahallesini kapsayan kültür merkezi hakkında Başkan Yardımcısı Ali Apaydın’dan bilgi aldı. Apaydın 5 Kasım 2020 tarihinden bu yana aşama aşama yapılan çalışmanın tümü hakkında bilgi aktardı.
Gökhan Yüksel aldığı bilgiyi ve süreci aynı zamanda basınla paylaştı. Yüksel; “Bugün temel seviyesindeki  beton dökümünü gerçekleştireceğiz. Bu yıl kaba inşaatın olabildiğince kendisini göstermesi ve kış dönemini daha iyi geçirmeyi amaçlamaktayız. 2022 Yılı sonlarına doğru Yalı Yunus ve Topselvi Kültür Merkezi’nin tamamlamayacağız. Yalı Yunus ve Topselvi mahallelerimizin hem kültür-sanat faaliyetlerinin gerçekleşeceği, hem taziyelerini gerçekleştirecekleri bir mekan olacak.” dedi.
Yüksel, beton atımı ve denetimin ardından şantiyeden ayrılırken mahallenin çocuklarından Murat ve Eyüp’ü de yanına alarak; “Betonunu attığımız proje 2022 sonunda gerçekleşecek. Belediyenin mahallemizdeki tüm faaliyetleri, etkinlikleri belediyemizin gerekli birimlerini içerisinde barındıracağı bir kültür merkezi olacak. Bunun için bugün çalışmaları yerinde denetledik ve hızla devam edeceğiz.” dedi.

Kültür Merkezinin temel atma töreninde Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediye Meclis Başkanvekilli  Özlem Bulut, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Gülay Boyraz, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Başkan Yardımcıları Adem Uçar, İmam Aydın, Ali Apaydın, Hüseyin Tozkoparan, Kartal Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Güler, Başkan Danışmanı Düzgün Çapar, muhtarlar, üç mahallede bulunan derneklerin başkan ve yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.
 
 
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı