Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaYEREL HABERLERYüksel, ‘Belediyeyi 2009 yılında 60 milyon borçla devraldık’

Yüksel, ‘Belediyeyi 2009 yılında 60 milyon borçla devraldık’

Yüksel, ‘Belediyeyi 2009 yılında 60 milyon borçla devraldık’

Kartal Belediyesi Şubat ayı ilk meclis toplantısı Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel başkanlığında yapıldı
Açılış konuşmasında Ocak ayı içerisindeki faaliyetleri hakkında bilgi veren Yüksel, “ Çalışmalarımıza Ocak ayı ile birlikte de çalışmalarımıza devam ettik. Altyapı çalışmalarımızla, bakım onarım çalışmalarımızla ya da yeni ürettiğimiz alan çalışmalarımız devam ediyor. Karlıktepe Mahallesinde altyapı çalışmamız Fahri Korutürk Caddesinde yoğun bir biçime devam ediyor. Gümüşpınar Mahallemizde 2 dönümlük yeni bir park oluşturdu arkadaşlarımız. Birçok parkta da yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Komşu İletişim Merkezi’ndeki saha ekibimizle beraber birçok mahallemizde yaklaşık bir aydır hane hane kapı kapı dolaşmaya gayret ediyoruz. Yalı, Yunus ve Topselvideki komşularımız ziyaret ettik. Şu anda da Yakacık Yeni Mahallede devam ediyor arkadaşlarımız. Şu ana kadar 20 civarında aileyi ziyaret ettik. Çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Yüksel devamında, ”Yine ilçe genelinde pandemi ile mücadele kapsamında birçok kurumumuzla odalarla bazı esnaf arkadaşlarla düzenli iletişimimizi sürdürüp düzenli dezenfekte faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz”dedi.
Kış bir afete dönüşmemesine rağmen karla mücadelede görev alan ekiplere teşekkür ederim diyen Yüksel, “Zorlu kış koşullarında da mağdur komşularımıza yardım edebilmek için elimizde gelen gayreti göstermeye çalıştık. Sokak hayvanlarına da yardım edebilmek içi gayret ettik” diye belirtti.
 
Kartal Belediyesi ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) arasında çocuk istismarına karşı birlikte mücadele etmek amacıyla imzalanan protokole dikkat çekerek; “Yakın zamanda çocuk istismarı ile ilgili bir protokol imzaladık. Bu çalışmaya önleyici hizmet olarak bakıyoruz. Ama farkında ama farkında olmadan yaşanacak olumsuzluklarla ilgili olarak profesyonel bir ekiple eğitimler, seminerler ve sempozyumlar düzenlenecek” dedi.
Belediyeyi 2009 yılında geriye dönük 60 milyon borçla devraldık.
Ak Parti Kartal Meclis Üyelerinin Belediye Başkanlığının CHP’ye geçtiğinde belediyeyi borçsuz ve artı 4 milyonla teslim ettik iddiaları karşısında ise kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel yaptığı açıklamada; “Artı 4 milyonla teslim ettik cümlesi reel anlamda işin mali boyutunda maalesef tam anlamıyla gerçeği yansıtmıyor. Bir encümen kararında artı 4 milyon ibaresinin geçmesi; Geriye dönük ne kadar borç olduğunu, ya da geriye dönük ne kadar kamulaştırma yükü getirdiğini ifade etmez. Örneğin bir yapı denetim hesabımız vardır, parası saklanır ve kullanılmaması gerekir. (Ancak kullanırsan da yerine koyarsın. Bu inisiyatif yönetimde vardır.) Dolayısıyla belediyeyi devraldığımızda kullanılması gereken bir para kullanılmış ve yerine koyulmamıştı ve yaklaşık 3 milyonluk para da yoktu mesela.
Geriye dönük birçok birikmiş kamulaştırma borcu ve daha sonra ortaya çıkan ve geride gelen vergi, SSK ve firma borçlarıyla beraber geriye dönük 60 milyon borçla” devraldıklarını söyledi Bu 60 milyonun için “yıllar geçtikçe geriye doğru ortaya çıkan detaylar bunlar” diye tanımladı.
 

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar