Pazar, Mart 3, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANAT"Araba Kabağa Dönmeden" Adlı Tiyatro Oyunu Kapalı Gişe Oynadı

“Araba Kabağa Dönmeden” Adlı Tiyatro Oyunu Kapalı Gişe Oynadı

“Araba Kabağa Dönmeden” adlı oyunun yazar ve yönetmen Dilek Uyar, oyuna büyük ilgi gösteren seyirciyi “Hepinize çok teşekkür ediyorum, hepinizi yüreğimden öpüyorum. Bir dahaki oyunda görüşmek üzere” diye selamladı.

Kartal Soğanlık Kültür Merkezi’nde yediden yetmişe gönüllü oyunculardan oluşan Süpürgeli Oyuncular Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen oyun, huzurevinde kalan bir grup yaşlının yaşamını konu alıyor. Oyun, yazar ve yönetmen Dilek Uyar’ın huzurevlerinde yaşlılarla birebir kurduğu iletişim ve gözlemlerine dayalı gerçek yaşamdan kesitleri sunuyor.

İyilik Yap İyi Ol Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Sanat Atölyesinin ilk tiyatro oyunu “Araba Kabağa Dönmeden” prömieri yapıldı.

Kartal Soğanlık Kültür Merkezi’nde yediden yetmişe gönüllü oyunculardan oluşan Süpürgeli Oyuncular Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen oyun, huzurevinde kalan bir grup yaşlının yaşamını konu alıyor.

Bilinen dramatik durağan sahnelerin tersine, alışılmışın dışında eğlenceli ve dans performanslı müzikal bir komedi olarak sahnelenen oyun, güldürürken aynı zamanda düşündürüyor ve izleyicide toplumsal sorumluluk duygusu uyandırıyor.
Oyunun prömiyerine, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Şahin, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Serkan Taş ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Gamze Yavuzer, oyuncu Muhammet Canören, yapımcı oyuncu Yakup Karlı, yazar ressam Hurşit İlbeyi, İyilik Yap İyi Ol Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yönetimi ve vatandaşlar katıldı.

Kartal Belediyesi Sosyal ve Yardık İşleri Müdürü Gamze Yavuzer, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Şahin, Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Serkan Taş’ da seyirciler ile birlikte oyunu izlediler.

Projeyi destekleyen Kartal Belediyesi adına oyuncuları ve seyircileri selamlayan Kartal Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Deniz Şahin;

“Öncelikle hepinizi Kartal Belediyesi Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel adına hoş geldiniz, diyorum. Bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Projenin sahibi de burada. Ben yeni kültür ve sanat müdürü oldum. Umut Bey böyle bir yola çıkan arkadaşlarımızın yanında olmuşlar. Çok da güzel bir oyun oldu, burada izlemek bize nasip oldu. Sizler de bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Şahin’in sözü bıraktığı oyun yazarı ve yönetmeni Dilek Uyar ise;

“Öncelikle geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. İyilik Yap İyi Ol Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İyilik Yap Sanat Atölyesi’nin sanat yönetmeniyim. Aynı zamanda 32 kişilik bir tiyatro kadrosuyla da iki güzel oyun sergiliyoruz. Birini zaten izlediniz, prömiyer burada yaptık. İkincisini de Kartal Belediyesi izin verirse prömiyenini burada yapacağız.” dedi. Oyuncu arkadaşlarını da sahneye davet eden Uyar;

“Biz bir aileyiz. İyilik Yap İyi Ol Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yönetim kadrosu ve sevgili başkanım da oyuncumuz. Bu arada sevgili başkanımız, yönetim kurulumuz burada. Bu arada çok değerli misafirlerimiz var. Sevgili beni yetiştiren sevgili hocam Oğuz Timor, saygıyla sevgiyle ellerinden, yüreğinden öpüyorum. Sevgili Muhammet Canören, sinema tiyatro oyuncusu hocamız da buradalar. Yapımcı, tiyatrocu, sinema oyuncusu Yakup Karlı hocamız da buradalar. Ve bu akşam benim için önemi çok olan bir beyefendi daha burada. Hurşit İlbeyi, yaz boyunca benim kahrımı çekti. Yazar, ressam Hurşit Bey, bize çok yardımcı oldular. Ve bizim adımız Selamsız Bandosu. Hurşit hocamız böyle seslendirdi.

Hepinize çok teşekkür ediyorum, hepinizi yüreğimden öpüyorum. Bir dahaki oyunda görüşmek üzere diyorum. Sevgiyle saygıyla.” dedi.

İyilik Yap İyi Ol Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Akkın;

“Bu ilk tiyatro gösterimiz aramızda olup bize şeref veren bütün izleyicilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Ayrıca daha da iyi şeyler yapıyoruz, geliştiriyoruz. Bizi izlemeye devam edin.” dedi.

İyilik Derneği adına oyun yazarı ve yönetmeni Uyar’a Hurşit İlbeyi bir tablo hediye etti. Program çiçek takdimleri ve fotoğraf çekimleri ile sona erdi. Konuklarda oyunculara çiçek hediye ettiler.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı