Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaGENELKadınlar, Polis Ve Zabıta Hareketliğini Mahkeme Kararı İle Durdurdu

Kadınlar, Polis Ve Zabıta Hareketliğini Mahkeme Kararı İle Durdurdu

Hamam Sokak’ta ‘Kartal Kadın Emeği Pazarı’ndaki kadınlar bu sabah tezgahlarını açarken karşılarında polis ve zabıtayı buldular. İşgalci olarak gösterilen kadınlar, zoraki tahliyelerini bu sabah ellerine ulaşan mahkeme kararıyla durdurdular.

Kartal/Yüksel Fırat

Mahkeme kararını satış kulübelerine asarak ve kolluk kuvvetlerine göstererek tahliyenin durdurulmasını istediler.

Daha önce Kartal Belediyesi ;“Belediyemiz tarafından oluşturulacak ekip ekipmanla birlikte polis nezaretinde tahliye” edileceklerini bildirmişti. Ancak mahkeme kararı ile bu tahliye durduruldu. Ancak bu  kez Kartal Kaymakamlığı tarafından tahliyeleri istendi.

Kartal Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi El Ürünleri Pazarı bünyesinde örgütlenen kadınlar bu karara da itiraz ettiler. T.C İstanbul 2. İdare Mahkemesi, sonra verilecek karara kadar yürütmenin durdurulması isteminin kabul ederek işlemlerin yürütmesinin durdurulmasını kararlaştırdı. Davalı Kartal Kaymakamlığı’na  savunma ve ara kararına cevap verilebilmesi için 30 gün süre tanınmasına karar verdi. Mahkemenin   15/12/2023 tarihinde oybirliğiyle verdiği bu karar sonucu  polis ve zabıta geri çekildi.

Kartal Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi El Ürünleri Pazarı bünyesinde örgütlenen kadınların avukatı Zeynep Aytemur Koç yaptığı açıklamada; “Yürütmeyi durdurma kararı aldık. Mahkeme idareye savunması yönünde bir aylık bir süre vermiştir. Bu süreden sonra yeniden değerlendirilecektir. biz de buna ilişkin hukuksal işlemleri yapacağız” dedi.

Büyük bir kaygı içerisinde olan kadınlar ‘bir kez daha mahkeme kararı ile buruk bir sevinç yaşadıklarını belirttiler.

 

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı