Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaYAZI YORUMAsla Negatif Düşünemezsiniz

Asla Negatif Düşünemezsiniz

Asla Negatif Düşünemezsiniz

İnsan beyni negatif olanı düşünmez. Bir insan kalemi düşünme dediğiniz zaman aklına ilk zaten kalem gelecektir. Olmayan bir şeyi düşünme demiyorsunuz. Olan bir şeyi düşünme diyorsunuz ve olan şeyin adını da siz söylüyorsunuz.

Örneğin, siz de deneyelim bir elmayı düşünmeyin aklınıza getirmeyin! Sonuç nedir?

İnsan beynine var olanı negatif olarak kodlayamadığınız gibi elinden de alamazsınız. Özgürlük, eşit ve adil bir yaşam, sağlık ve eğitim hakları gibi kavramları onun elinden almanız bir negatif taarruzdur. İnsan doğası buna izin vermez.

Sosyalleşmenin zirve yaptığı zamanlarda insanı insan yapan kavramları savunmak bizim için zor olmasa gerek. Sosyal medyanın cebimize kadar girmesi ile birlikte insanlar görüşlerini kolayca belirtmeye başladı. Her şey göz önünde yaşandığı gibi her şey de insan fikir sahibi oldu. Aynı şekilde bu devrim bize dezenformasyonunda gücünü gösterdi. Dünya ulusları tasavvurunu sosyal medya sitelerinin renkli göz alıcı cehennemlerinde oluşturuyor artık.

Bile bile, isteye isteye, sahtece.

Oysa biz Türk milleti a olarak hiç bir şekilde bu derece olmamız, kabul edilecek bir durum değildir. Atatürk’ün ışığında doğa bilimlerini kullanarak kendi kültürümüzü tekrardan yaratmamız gerekir. Bilgiye aç topluma hizmet etmemiz gerekir. Dezenformasyonun yönlendiricileriyle mücadele etmek gerekir. Yani ulusu olduğu gibi bilgiye de özgürleştirmek zorunludur.

Yoksa sorunlar içerisinde boğulmaya devam ederiz.

Sorunlar?  Yok mu?

Var.

Mülteci sorunu, ekonomik kriz, gelecek kaygısı vb.

Nasıl çözülür?

Sol ile. Sosyal demokrasinin bize getirdiği evrensel değerler ile. İnanın solun çözemeyeceği tek sorun ‘SOL’un içinde bulunan karaktersiz yaşamların ‘SOL’a verdiği zararlardan ötürüdür

Sevgiyle kalın

Saygıyla kalın

‘SOL’ yanınızda umudu yeşertmeyi unutmayın!

 

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı