Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGÜNCELBURAK BORA LİSESİ, KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞI

BURAK BORA LİSESİ, KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞI

BURAK BORA’YA GEL KAN VER CAN VER

BAŞKALARININ HAYATI SİZİN DAMARLARINIZDA AKIYOR!

Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri 2013 yılından beri her sene kan ve kök hücre bağış kampanyası düzenliyor. Bu sene 9.sunu düzenledikleri kan ve kök hücre bağışı kampanyası, bağışçıların katkılarıyla varlığını sürdürüyor. Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri çeşitli hastalıklarla mücadele eden insanlara umut olmayı hedefliyor.

Kızılay ile beraber 2019 yılında 6.sını düzenleyerek, 1430 ünite kan ve 253 ünite kök hücre bağışıyla rekora imza atmakla birlikte kan ve kök hücre bağışı bilincini yaydılar. Bu yıl da hedefleri kendi rekorlarını geçmek, bundan daha da önemlisi; her sene daha fazla insana ulaşabilmek, insanların kan bağışı yapması gerektiğini hatırlatmak ve kan bağışı yapmaya teşvik etmek.

Sizlerin de desteğiyle 10 Haziran’da düzenleyecekleri kan ve kök hücre kampanyasıyla olabildiğince çok insana hayat olmak ve kan bağışını bilincini yaymak istiyorlar. Bu sene içerisinde Kartal Oto Sanayi, Kartal Vizyon, Sabiha Gökçen Havalimanı, Ümraniye Çarşı, Tuzla Meydan, Pendik Meydan gibi İstanbul’un farklı yerlerinde yaptıkları ve yapmaya da devam ettikleri küçük bağışlarla amaçlarına ulaşmaya başladılar. 10 Haziran tarihinde gerçekleştirecekleri kampanyalarıyla beraber kendi rekorlarını kırarak insanlara umut olmayı diliyorlar.

Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencilerinin çağrısı “Unutmayın ki başkalarının hayatı sizin damarlarınızda akıyor, siz de 10 Haziran’da Burak Bora Anadolu Lisesi’ne gelin kan verin, can verin.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı